Miłośnicy miniaturowych kolejek i łączenia torami stacji przesiadkowych raczej nie przejdą obojętnie obok Sweet Transit – city bulidera, którego rdzeń tkwi w kolei żelaznej.

Demo gry już pojawiło się na Steamie, a jego publikacji towarzyszy kolejny zwiastun filmowy z prezentacją rozgrywki. Sweet Transit to dzieło Ernestasa Norvaišasa (artystę i dewelopera Factorio 3D), które w Early Access zobaczymy już 28 lipca 2022 r. Głównym motywem rozgrywki jest ekspansja poprzez rozbudowę trakcji kolejowej i związanej z nią transportu. Wokół kolei powstają nowe osiedla, skomplikowane linie produkcyjne i kwitną metropolie. Czyżby powtórka z rozrywki w Transport Tycoon Deluxe. Oprócz kwestii rozbudowy sieci trakcyjnej obejrzymy również rozwój metod transportu w czasie, od wykorzystania energii parowej, po wynalezienie silnika spalinowego.

W trakcie zabawy ustalimy położenie platform i stacji kolejowych, połączonych skomplikowanym układem tras pomiędzy osiedlami, tak ułożonych, by zapewnić sprawną komunikację pracownikom i cywilom, ekonomicznej ekspansji będą towarzyszyć zmiany w czasie, konieczność reagowania na potrzeby mieszkańców, a także… możliwość tworzenia modyfikacji do gry za pośrednictwem Warsztatu Steam.