Postapokalipsa obserwowana z nieco innego punktu widzenia – już 16 czerwca będziemy mogli wziąć udział w demonstracyjnej wersji pojedynku na żywych i nie do końca umarłych. W roli armii zombie, która ma za zadanie opanować całe miasto.

Swarm the City może nawet pochwalić się zgrabnym zarysem fabularnym, sięgającym historycznie tysiące lat wstecz, kiedy to Karr Wielki sprowadził na ziemię katastrofę, zmieniając ją w postapokaliptyczny świat. Połowa istot ludzkich zmieniła się w zombie, wzmacniając armię Karra, jednak inwazja nie powiodła się. Pokonany został szczelnie zapieczętowany w fundamentach kościoła św. Marii. Ten ostatni przez kolejne tysiąclecia został spalony na popiół, wybudowano na jego ruinach tawerny, a mroczna historia odeszła w zapomnienie. W 1949 roku pracownicy Fort. Inc znaleźli mroczny sarkofag. Rozbili grobowiec, poszukując skarbów, odkryli za to starożytnego władcę śmierci i przebudzili go. Teraz Karr ponownie ma szansę zapanować nad światem.

W roli tego złego dowódcy będziemy zarażać ludzi i budować własna armię zombie. Zainfekowani ruszą na podbój miast, a przywoływani wielcy przywódcy zombie wspomogą nas w walce. Wprawdzie żywy przeciwnik ma za sobą setki lat rozwoju technologicznego i wymyślne systemy obronne, jednak i zombie mogą ewoluować i mutować. A to my decydujemy o kierunku mutacji.

W rozgrywce zmierzymy się z ludźmi w 20 miastach, każde z nich ma nam zaoferować zupełnie odmienny zestaw wyzwań i różne słabe punkty. Tym samym studio Seasun Games zaprasza nas do zabawy po tej drugiej stronie survivalu, w roli przywódcy hord zombie. Demo Swarm the City będzie dostępne na Steamie 16 czerwca 2021 r. Casualowy symulator inwazji związanej z rozprzestrzenianiem infekcji może pochwalić się ciekawą mechaniką i zgrabną oprawą graficzną. Finalna wersja gry ma ukazać się pod koniec trzeciego kwartału 2021 r. lub na początku ostatniego kwartału tego roku.