Dla fanów gier casualowych z modnym motywem łączenia trzech elementów i wyjątkowo dynamiczną rozgrywką – Swapwood Quest R może okazać się grą, od której nie będą mogli się oderwać.

Choć gry logiczno-zręcznościowe swoje lata świetności w salonach arcade, na komputerach i konsolach właściwie mają już za sobą, to setki klonów Candy Crush na smartfonach dowodzą, że pewne gatunki gier są po prostu wieczne. Swapwood Quest R przypomina nieco klasyczny Plotting, jednak to my biegamy jak szaleni z kursorem po planszy i w matni zamieniamy miejscami  elementy w taki sposób, by łączyć je w trzy lub więcej identycznych symboli.

Reszta może kojarzyć się z Puzzle Questem i to z elementami turowej strategii, bo zebrane z planszy bonusy są konfrontowane ze sobą co 10 sekund. I tak dostajemy wybuchowa miksturę zręczności, match 3, Tetrisa oraz walk rozpisanych na tury (z pewnymi elementami cRPG). Szalenie wciąga, a każdy z 12 przeciwników potrafi dać w kość. Szczególnie ostatni boss. Gra dostępna jest za darmo bezpośrednio na stronie projektu, możemy też pobrać wersje dla Windows. Oprawa graficzna i dźwiękowa jest tak samo urocza jak cała rozgrywka.