Jak ten czas leci… Wydaje się, że to ledwie wczoraj człowiek podziwiał kosmiczną strategię czasu rzeczywistego na C64, a tu już znajduje tę samą grę w wersji wydanej na 30. rocznicę premiery!

Supremacy: You Will Be Done (części graczy być może lepiej znane pod tytułem Overlord) to jeden z pierwszych reprezentantów gatunku RTS, który w 1990 roku trafił do rąk posiadaczy Amigi i Atari ST, umożliwiając zarządzanie kosmicznymi koloniami i przygotowywanie ich na nieuchronne starcie ze sterowanym przez komputer agresorem.

Gra Davida Perry’ego i Nicka Bruty’ego (późniejszych twórców m.in. Eearthworm Jima i MDK) zasłużenie zebrała pozytywne recenzje, natomiast rok później szczególną sympatią zapałali do niej fani Commodore 64. Supremacy było zapewne najlepszą w historii strategią czasu rzeczywistego na komputery ośmiobitowe!

Po trzydziestu latach nowa, przygotowana przez specjalistów z Excess, wersja być może pozwoli utrzymać produkcji Probe Software ten tytuł. Autorzy dodali liczne grafiki i animacje (w tym inspirowane amigowym pierwowzorem intro) oraz dźwięki, obsługę myszy, a także trainery umożliwiające dostosowanie rozgrywki do potrzeb gracza.

Sam gameplay oraz kultowy motyw muzyczny Jeroena Tela pozostały na szczęście niezmienione.

Grę oraz przydatną instrukcję obsługi można pobrać ze strony projektu w serwisie CSDb.