Brzmi to nieco makabrycznie, jednak jeśli przyjmiemy, że nasz człekokształtny bohater ma nieskończone żywota, to ten pikselowaty twór, przypominający w zasadach rozgrywki mini golfa, przestaje już tak straszyć.

W świecie poprzecinanym przez oczka wodne i otoczonym gęstym lasem, ubrana w rakietowy plecak małpka musi dostać się na sam skraj tej podróży, umiejętnie sterując dopalaczami (wiadomo, bezwładność, te sprawy). Do zabawy wykorzystujemy mysz, wskazując kierunek ruchu i delikatnie (naprawdę delikatnie) dociskamy przepustnicę. Upadek do wody jest śmiertelnym, podobnie jak próba udawania, że jest się odważnym, niczym piloci ścigaczy z Gwiezdnych wojen, sprawnie manewrujący wśród drzew. (Nie)jednym słowem: uderzenie w ścianę lasu tez jest śmiertelne. I tak skacząc na rakietowych silnikach, z wysepki na wyspę, obserwujemy jak płochliwy ognik (odradzający) podąża za nami…

Super Rocket Monkey, gra stworzona w 10 dni w ramach Ludwig Game Jam dostępna jest za darmo na stronie projektu – możemy grać bezpośrednio w oknie przeglądarki lub pobrać miniaturową grę w wersji dla Windows.