Gra przywodząca na myśl zacięte pojedynki podczas zmagań w kultowej Contrze na poczciwego NES-a (z najlepszym kumplem u boku).

Co prawda, zapowiadany tytuł różni się od kultowej gry akcji z 1987 roku otoczeniem, formą i dynamiką, to w obie możemy zagrać, jak za starych dobrych czasów razem ze wspierającym cię przyjacielem. Oczywiście możliwa jest rozgrywka w trybie jednego gracza, jednak ukończenie gry okaże się wtedy bardziej wymagające. Dopasowujemy wobec tego odpowiednią maszynę kosmiczną do swoich upodobań i wyruszamy na misje eksterminacji ogromnych ilości wrogich jednostek, w tym trudnych do pokonania oraz frustrujących bossów. Nieprzyjaciele uzbrojeni są po zęby w ciężką artylerię, działka impulsowe, lasery czy niszczycielską broń elektromagnetyczną.

Twórcy (Syndrome Interactive we współpracy z Cat God Studio) zaimplementowali w grze pasek energii wzrastający w miarę użytkowania różnego rodzaju broni i aktywujący śmiercionośną umiejętność. Im lepiej radzimy sobie w bitwie, tym szybciej wzmocnimy nasz kosmiczny statek. Punkty zdobyte podczas przygody zamienimy na zasoby niezastąpione do upgrade’owania arsenału bojowego, rozwijające m.in. siłę oraz zasięg ataku. Super Retro Fighter ukaże się 12 kwietnia 2021 roku we wczesnym dostępie na platformie Steam. Wraz z grą dostępny będzie soundtrack zawierający 13 oryginalnych ścieżek dźwiękowych, który zostanie rozszerzony w miarę aktualizacji.