Team17 zapowiada na 22 czerwca 2021 roku magnetyczną platformówkę. To znaczy taką, w której umiejętne wykorzystania siła przyciągania jest droga wiodącą do sukcesu.

Opracowana przez katalońskie studio Astral Pixel, debiutacka platformówka 2D ma w sobie wystarczająco dużo magnetycznej mocy, by przyciągnąć nas do ekranów na długie godziny. Albo zabrać ze sobą Super Magbota na wynos – w planach jest bowiem zarówno wersja na PC, jak i na Switcha. Zabawę w magnesy mamy zacząć już za niecały miesiąc, bo premier gry została przewidziana na 22 czerwca 2021 r. Posiadacze Switcha oraz PC już mogą wypróbować na swoich klawiaturach i analogach czy wytrzymają one wymagające poziomy platformówki – właśnie udostępniono demo Super Magbota, w którym dostępne jest 15 pierwszych plansz i kilkanaście trudniejszych poziomów z dalszych etapów gry.

Twórcy Super Magbota mierzą w wielbicieli wymagających platformówek – biorąc sobie prawdopodobnie za wzór Super Meat Boya. Demo i prezentacja rozgrywki na krótkim zwiastunie zapowiadają raczej produkt dla hardcore’owych graczy. Docelowo, w dniu premiery Super Magbota mamy otrzymać dostęp do globalnych rankingów graczy i opcję chwalenia się wynikami w mediach społecznościowych. Wytrwali operatorzy magnesu pewnie będą bawić się w zbieranie ukrytych fragmentów gwiazd, tradycyjnie położonych w najtrudniej dostępnych miejscach plansz.

Katalońskie, niezależne studio deweloperskie Astral Pixel zostało założone przez dwóch braci, Eloi i Daniela Guzmánów. Obaj wyraźnie przenoszą swoje nostalgiczne wspomnienia z epoki 16-bitowych zręcznościówek na współczesne realia. Debiutancki Super Magbot chyba ma szansę podbić serca wielbicieli plaformówek.