Metroidvania nastawiona na eksplorację, elementy platformowe i łamigłówki, będąca idealnym rozwiązaniem dla wszystkich lubiących speedruny.

W Super Grappling Gecko pomożemy dzielnej małej jaszczurce (zaopatrzonej wyłącznie w hak) odnieść sukces w jej przygodzie. Owa przygoda zaowocuje spotkaniami z bezlitosnymi oponentami oraz odkryciem tajemniczych i wymagających obszarów do przejścia. Huśtając się nad kolcami i dołami w końcu dotrzemy do sekretnego drzewa i sprostamy trudnym wyzwaniom, które nam zaoferuje. Super Grappling Gecko nie zaproponuje graczom systemu walki – zamiast tego każdy sprytny manewr i oszukanie przeciwnika wykonamy przy pomocy niezawodnego haka. Za produkcję gry odpowiada siedmiu deweloperów z Brazylii, którzy razem założyli studio Calangames i chcą tworzyć wiele małych, unikalnych i zabawnych gier niezależnych.

Data premiery Super Grappling Gecko została zaplanowana na 2021 rok na komputerach PC. Więcej informacji o nadchodzącej grze można znaleźć na oficjalnej stronie Steam.