Pixelpogo i Assemble Entertainment planują wydać swoją debiutancka zręcznościówke wiosną 2022 roku. Super Catboy będzie opowiadał o przygodach tytułowego Catboya i jego towarzyszki Weapon Girl, łącząc w jednej grze elementy platformówki i strzelaniny.

To podróż w jedną stronę, poprzez hordy zmutowanych psów, wprost w ramiona Doktora Ungefunga, wszystko to okraszone wspólną walką na pazury i karabiny.  Inspiracje zręcznościowymi klasykami z konsol Nintendo i Segi widać wyraźnie w graficznej oprawie gry, nawiązującej do 16-bitowej stylistyki.

„Wszyscy byliśmy dziećmi lat 90., dorastającymi przy grach takich, jak Megaman X, Super Mario World czy Donkey Kong Country, więc naszym marzeniem było stworzenie takiej gry, w którą sami zagralibyśmy z dumą. Mamy nadzieję, że gracze będą mieli równie wiele frajdy z grania w Super Catboy, co my z tworzenia gry.” – Thomas Flachs, współzałożyciel Pixelpogo


Super Catboy i Weapon Girl będą m.in. przemierzać ośnieżone góry, nieziemskie lasy, opuszczone fabryki. Platformówka ma nas wrzucić w wir nieustającej akcji i sukcesywnie podbijać tempo rozgrywki, atrakcyjnej dzięki zróżnicowanym mechanikom, łączącym rozgrywkę run’n’gun z walką wręcz i skokami nad przeszkodami (jumping, dashing, scratching, shooting, wall jumping, climbing, melee attacks…). Zobaczymy również przerywniki filmowe zrealizowane w pikselartowym stylu. Super Catboy ukaże się na platformach PC (Windows oraz macOS) na Steamie wiosna 2022 r. Szczegółowe informacje na temat gry można odnaleźć na oficjalnej stronie projektu.