Popularna formuła rozgrywek dla wielu graczy sprawdziła się w wielu grach. Teraz nadszedł czas na battle royale w uniwersum Bombermana.

Super zakręcony trailer informuje nas o tym, że możemy liczyć na zabawę battle royale do 64 graczy. Teraz przyszedł czas na najważniejsze, mianowicie wspomniana zabawa będzie toczyć się w świecie Bombermana. Gra o nazwie Super Bomberman R Online to doskonały pomysł, który polega na tym, że wiele osób toczy pojedynki na różnych arenach. Z czasem odpadają kolejni zawodnicy, więc zwycięzcy są przenoszeni do miejsca, w którym mogą walczyć z innymi zwycięzcami. W końcu na arenie zostaje tylko jeden zawodnik, dosłownie będący tym najlepszym spośród pozostałych 63 osób. Tego typu multiplayer w uniwersum gry Bomberman na pewno przypadnie do gustu wielu miłośnikom serii. Warto dodać, że podczas rozgrywki gracze będą mogli odblokowywać między innymi różne dodatki, jak chociażby nowe skórki do swoich postaci.

Super Bomberman R Online ma mieć premierę na PlayStation 4, Nintendo Switch oraz PC już 27 maja 2021 roku. Konami zapowiedziało, że wersja na Xbox One doczeka się premiery w późniejszym terminie. Tytuł będzie dostępny w modelu free to play.