RainyGames wraz z Merge Games zamierzają nieco ubarwić mrok współczesnej rzeczywistości, przygotowując dla nas narracyjny symulator rolniczego życia z elementami JRPG. W 2022 roku zagramy w SunnySide na PC oraz konsolach PlayStation 4 i 5, Xbox Series S i X, a także Nintendo Switch.

Gra SunnySide została zapowiedziana w 2021 roku – to połączenie JRPG-a z otwartym światem, sima oraz menedżera farmerskiego, łączącego elementy tradycyjnej uprawy z nowoczesnym rolnictwem. Wszystko to da nam okazję do zbudowania dobrze prosperującego gospodarstwa gdzieś na japońskiej wsi, oraz rozkwitu relacjami z okolicznymi mieszkańcami.

„Cieszymy się, że możemy współpracować z utalentowanym zespołem RainyGames, aby opublikować SunnySide na PC i konsole. Od razu przyciągnęła nas ta urocza i wyjątkowa symulacja rolnicza i wiedzieliśmy, że będzie to idealny tytuł dla naszych fanów i idealnie pasuje do naszego portfolio angażujących tytułów na 2022 rok.” – Callum Ayers, menedżer produktu w Merge Games.

„W RainyGames nie możemy być bardziej podekscytowani współpracą z Merge. Wnoszą niesamowitą dawkę wiedzy branżowej i doświadczenia! Poza tym, na poziomie osobistym, praca z nimi była absolutną przyjemnością. Merge bardzo wspiera nasze cele i wizję SunnySide, a takie wsparcie jest ogromnym błogosławieństwem. Jesteśmy naprawdę podekscytowani tym, co przyniesie przyszłość!” – Sydney Stockdale, współzałożyciel i producent RainyGames

SunnySide oprócz fabuły, żywych barw, relacji, narracji i rolnictwa umożliwi nam także eksplorację świata oraz skłoni od czasu do czasu do walki o życie i zdrowie (w lokalnych systemach jaskiń). Cała historia zaczyna się tradycyjnie od kupienia pierwszej działkę ziemi w starzejącym się miasteczku, w sercu japońskiej wsi. Od podstaw zbudujemy własne gospodarstwo, unowocześnimy je, będziemy również uprawiać rośliny i opiekować się zwierzętami hodowlanymi, a także wykorzystamy wynalazki techniczne, które ułatwią nam zadbanie o farmę. Całe nasze otoczenie będzie można ozdobić komponentami awatara, wyposażenia, aż po budynki i dekoracje. Oprócz farmy – nasze działania będą skupiać się także na lokalnej społeczności, tworzeniu nowych więzi, dołączaniu do grup, udziału w wydarzeniach, a także poszukiwaniu kogoś wyjątkowego, z którym będzie można dzielić kolejne (słoneczne dni).