Sun Haven to RPG z elementami symulatora farmy, w którym akcja rozgrywa się w tytułowym, handlowym miasteczku przeżywającym kryzys z powodu pogłosek (a może to nie są plotki?!) o grasujących w nim monstrach.

Przybywamy do Sun Haven, by skutecznie je ożywić, dowiadując się przy okazji o znajdującym się nieopodal Whitergate – mieście potworów. W tym celu wybierzemy jedną z kilku dostępnych opcji. Wcielimy się w rolnika, górnika, wędkarza, wojownika lub maga – decyzja należy wyłącznie do nas. Na farmie możemy zajmować się pielęgnacją około 50 rodzajów upraw, w tym klasycznych – ziemniaków czy kolb kukurydzy, a także zupełnie nowych np. magicznych nasion przyciągających wiewiórki (dające przedmioty kolekcjonerskie). Jeśli wolicie hodowlę od rolnictwa, miłośnicy przeróżnych zwierząt znajdą sporo możliwości dla swojego rancza (zajmiemy się chowaniem m.in. żab, jedwabnych ciem oraz wilkołaków). Górnictwo natomiast daje poczucie przygody i postępu. W kopalniach i jaskiniach odkryjemy unikalne skarby oraz sekretne przedmioty. Co więcej, nadamy tym miejscom odpowiedniej atmosfery, tworząc wyjątkowe podziemne rzeki, dziką roślinność, strumienia magmy i błyszczące klejnoty. Łowienie ryb wydaje się być relaksującym zajęciem i lekkim wyzwaniem. Czekają na nas ponad 44 gatunki stworzeń wodnych dostępnych w oceanach, stawach, a także jeziorach. Twórcy Sun Haven opracowali niemal 50 przeróżnych koncepcji wrogów rozmieszczonych po uniwersumPrzewodni wątek fabularny zawiera trzech głównych, wymagających bossów do pokonania. W miarę postępów w grze, zintegrujemy się ze społecznością targowego miasteczka i poszukamy wśród niej prawdziwych przyjaciół oraz miłości życia (16 romantycznych niezależnych postaci, w tym 4 demony i 2 elfy). Podróż przez historię Sun Haven wystawi nasze umiejętności na próbę. Użyjemy sprytu, aby rozwiązywać zagadki, odblokowywać nowe światy, znajdować rzadkie zasoby i sekretne skarby, walczyć z potężnymi przeciwnikami lub negocjować pokojowe rozwiązania. A co najważniejsze – okiełznać wrodzoną moc i przeciwstawić się tajemniczej ciemności rozprzestrzeniającej się po całej krainie…

Deweloper – Pixel Sprout Studios – zapowiedział premierę gry na 28 maja 2021 roku na platformie Steam i konsoli Nintendo Switch.