Vince Zampella nie pozostawia wątpliwości: cała uwaga studia skupiona jest na Apex Legends (i Jedi Fallen Order).

Serwis Gameinformer miał okazję rozmawiać z Vincem Zampellą prezesem Respawn. Choć sesja pytań i odpowiedzi skupiała się na nadchodzącym na jesieni Star Wars Jedi Fallen Order, prowadzący wywiad Leo Vader próbował też dowiedzieć się nieco więcej o Titanfall 3 i planach, jakie studio ma wobec serii, z której wyewoluowało popularne battle royale, Apex Legends.

Zampella przyznał, że sukces Apex Legends opóźnił wszystkie ewentualne plany związane z kontynuacją Titanfall. Powtórzył tym samym to, o czym mówił producent wykonawczy gry, Drew McCoy, który podkreślił, że póki w drodze jest jeszcze Jedi Fallen Order, a firma wspiera swoje battle royale, nie będzie przekierowywać jakichkolwiek pracowników do innych projektów. Zapytany o to, czy seria Titanfall ma jakąś przyszłość, Zampella odpowiedział tylko „następne pytanie”.

Co ciekawe, popularność Apex Legends pomogła też Titanfallowi 2 – pod wieloma względami doskonałej grze, która początkowo nie odniosła zbyt dużego sukcesu mimo świetnego modelu rozgrywki i solidnie wykonanej kampanii. Serwery Titanfall 2 znacząco rozruszały się na skutek aktywności w największej obecnie produkcji Respawn, co daje nadzieję, że strzelanka z wielkimi robotami może jeszcze powrócić.