Poranna kawa na obcej planecie? Brzmi ekscytująco, ale czy na pewno będzie to sielankowe doświadczenie? Odpowiedź znajduje się w nowym trailerze tytułu Subnautica: Below Zero.

Gra Subnautica: Below Zero spędziła aż dwa lata w Steam Early Access, ale już niebawem gracze będą mogli cieszyć się oficjalną premierą, którą przewidziano na 14 maja. Z tej okazji twórcy podzielili się zabawnym trailerem CGI, który przedstawia zaskakująco znajome sceny dla wszystkich weteranów pierwszej części Subnautiki. Każdy, kto spędził wiele godzin w podwodnym świecie planety 4546B, pamięta o licznych trudach stanowiących codzienność tego miejsca. Nurkowanie może zapewnić niesamowite wrażenia wizualne, ale w Subnautice zawsze jest szansa na atak ze strony różnych organizmów, w związku z czym trzeba mieć się na baczności. Najnowszy trailer skupia się właśnie na tym aspekcie rozgrywki. Czego można się spodziewać po Subnautica: Below Zero? To survival, więc podstawą będzie zbieranie surowców, tworzenie narzędzi, budowanie bazy, zaspokajanie głodu oraz pragnienia postaci, a także unikanie niebezpieczeństw. Gra, podobnie jak pierwowzór, będzie oferowała intrygującą fabułę.

Subnautica: Below Zero trafi na PC, Xbox One, Xbox Series S i X, PlayStation 4, PlayStation 5 oraz Nintendo Switch. Premiera jest przewidziana na 14 maja 2021 roku.