Australijskie studio Uppercut Games jeszcze raz zaprosi nas do zatopionego świata, pod czyste nieba, na błękitne oceany, przecinane tylko niekiedy przez wystające z dna ruiny dawniej wspaniałych miast.

Nie jest szczególnie zaskakujące, że historia opowiedziana animowanymi obrazami w Submerged zachwyciła graczy (choć niekoniecznie podbiła serca recenzentów), a sama gra stała się elementem przetargowym dla abonentów usługi Stadia, gdzie Submerged: Hidden Deep pojawiło się 3 grudnia 2022 r. Teraz Uppercut Games zapowiada kontynuację przygód rodzeństwa na ekranach PC oraz konsol PlayStation i Xbox.

„Po stworzeniu tak bogatego i tętniącego życiem świata w Submerged wiedzieliśmy, że musimy wrócić i rozwinąć to poczucie wzniosłości. Submerged: Hidden Depths, będąc jednocześnie łamigłówką, grą przygodową bez walki, jest przede wszystkim relaksującym doświadczeniem oraz cudem i radością odkrywania oszałamiającego świata we własnym tempie. To tytuł bliski naszym sercom i nie możemy się doczekać, aby na nowo podzielić się pięknem.” – Ed Orman, współzałożyciel Uppercut Games

Fabuła jest w sumie mniej istotna od widoków, jakich nie szczędzą nam twórcy gry. Miku i Taku – rodzeństwo, których przygody obserwowaliśmy w Submerged ponownie odkrywają tajemnice zatopionego miasta poruszając się na prostej łodzi rybackiej, wspinając się na pokryte pnączami drapacze chmur, rozwiązując łamigłówki, odkrywając nowe stworzenia i odsłaniając kolejne fragmenty tajemniczej historii. To elementy, które definiują rozgrywkę w Submerged – brak walk, sporo eksploracji i… zachwytów, bo widoki w Submerged: Hidden Deep są imponujące i… kojące.

Kontynuacja przygód Miku i Taku będzie dostępna na Steamie, Xboksie One i Xboxach Series S oraz X, a także na PlayStation 4 i PlayStation 5. Dokładnej daty premiery Submerged: Hidden Deep na PC i konsolach nie poznaliśmy.