Dla wielbicieli gier w salonach arcade oryginalny Sub Hunter opracowany przez Taito w 1977 roku stanowił unikalne doświadczenie – gdy posługując się bombami głębinowymi trafiało się w łodzie podwodne, kryjące się w morzach (lub oceanach).

Dla Commodore VIC-20 powstał bardzo udany wariant Sub Huntera zatytułowany Sub Chase, stworzony przez Rogera Merritta w 1982 roku. Zasady rozgrywki były podobne jak w pierwowzorze, udało się też zachować dynamikę podwodnej rozgrywki i dreszczyk wyczekiwania na trafienie. Teraz podobnych wrażeń mogą oczekiwać posiadacze C64, dla których Karsten Senkel przygotował własnego klona Sub Chase. Gra dostępna jest w serwisie itch.io.

W rozgrywce zmierzymy się z ośmioma typami przeciwników, biorąc udział w walkach samodzielnie, w kooperacji lub na punkty z konkurentem. Przewidziano rosnący poziom trudności  i ulepszenia broni.

W grze każdy z graczy (poza trybem kooperacji) otrzymuje po trzy życia. Zdobycie każdych 10 000 punktów oznacza uzupełnienie puli żyć o jedno. Startujemy z dwoma wyrzutniami bomb głębinowych i jednej – uderzeniowych. Niszcząc cele specjalne możemy zdobyć trzy dodatkowe wyrzutnie.