Koniec stycznia to przede wszystkim okazja do uzupełnienia biblioteczki komiksów o wydania dla najmłodszych.

W programie czytelnictwa przewidziano przygody Bartłomieja i Karmelka, odpoczynek w cieniu drzew, kolejny tomik opowieści o jeszcze niewyrośniętych, malutkich bogach (Heraklesik, Odyseuszek, Atenka, Taurusek i spółka) oraz wydarzenia z życia Wisienki i jej malutkiego brata Walentyna. Nieco starsi czytelnicy chętnie sięgną po Wiedźmi lamet – kolejny tom serii przygód Geralta, a także opowieść o małych Gigantach – dzieciach o ponadnaturalnych zdolnościach i historię o pięciorgu dzieciakach, które budzą się w mieście, z którego zniknęli wszyscy jego mieszkańcy.

Wiedźmin. Wiedźmi lament, tom 6

Płomienie strzelają w górę: to wiedźma płonie na stosie. Geralt rozgląda się za kolejnym zleceniem, jednak obraz egzekucji wciąż staje mu przed oczami niczym złowieszcza przestroga. Kiedy zostaje porwana córka miejscowego bogacza, wiedźmin szybko przekonuje się, że wcale nie chodzi o misję ratunkową. Coś go dręczy, coś w głębi duszy, coś, przed czym nie ma ucieczki… Album zawiera materiały pierwotnie opublikowane w zeszytach #1–4 serii The Witcher: Witch’s Lament. Scenariusz:  Bartosz Sztybor, rysunki: Vanesa R. Del Rey. 112 stron w twardej oprawie. Cena: 39,99 zł.

Giganci. Erin, tom 1

Pierwszy tom nowej francuskiej serii dla młodszych i starszych czytelników. Dzieci pochodzące z czterech zakątków świata wykazują ponadnaturalne zdolności. Przyciąga je pewna nieznana siła. Podążając za nią, odkrywają olbrzymie istoty i pomagają im się przebudzić… Bohaterką pierwszego tomu jest zapalona ogrodniczka Erin. Jej rodzice zginęli w wypadku, a rośliny dają Erin pocieszenie. Pewnego dnia dziewczynka spotyka Yrso – giganta, który mimo przerażającego wyglądu okazuje się bardzo życzliwy. Kłopot w tym, że polowanie na Yrso rozpoczyna pewna tajemnicza grupa naukowców… Scenariusz: Lylian, rysunki: Paul Drouin. 48 stron w miękkiej oprawie. Cena: 29,99 zł.

Sami. Zniknięcie, tom 1

Pierwszy tom niezwykłego komiksu fantasy dla młodzieży. Pewnego dnia pięcioro nieznających się dotąd dzieci po przebudzeniu odkrywa, że wszyscy mieszkańcy ich miasta zniknęli. Co się stało? Gdzie są ich krewni i przyjaciele? Szukając odpowiedzi dzieci przemierzają opustoszałe ulice, jednak natykają się tylko na grasujące po mieście dzikie zwierzęta. Czy uda im się przetrwać samodzielnie i czy odkryją tajemnicę zniknięcia pozostałych mieszkańców? Pierwszy tom serii został nagrodzony na Międzynarodowym Festiwalu Komiksu w Angoulême w kategorii najlepszy komiks dla młodzieży w wieku 9–12 lat. W 2017 r. na podstawie serii powstał film fabularny pod tym samym tytułem. Scenariusz: Fabien Vehlmann, rysunki: Bruno Gazzotti. 56 stron w miękkiej oprawie. Cena: 29,99 zł.

Pamiętniki Wisienki i Walentyna

Zawarta w jednym tomie kontynuacja losów mądrej i ciekawskiej dziewczynki Wisienki i jej rodziny. Wisienka i jej nowy braciszek Walentyn wcielają się w agentów specjalnych. W noc Perseidów na naszej planecie rozbija się nieznanej rasy istota pozaziemska. Ich zadaniem będzie odnaleźć jej ślady, ocenić skalę niebezpieczeństwa i wyeliminować zagrożenie. W przeddzień długiej podróży dookoła świata „rodzeństwo” wyrusza z misją najwyższej wagi. Dla nich to okazja, żeby się lepiej poznać i zbliżyć się do siebie… a przede wszystkim wspólnie stworzyć nowy pamiętnik! Pamiętniki Wisienki to komiks dla dzieci, który odniósł wielki sukces we Francji i zdobył Nagrodę Młodzieży na Międzynarodowym Festiwalu Komiksów w Angoulême w 2014 r. Scenariusz: Joris Chamblain, rysunki: Aurélie Neyret. 60 stron w twardej oprawie. Cena: 39,99 zł.

Mali Bogowie. Ciężko jest być bogiem, tom 3

Trzecia część prześmiesznej opowieści o młodych kandydatach na bogów i herosów starożytnej Grecji, którzy nie mają zamiaru cierpliwie czekać, aż dostaną nadprzyrodzone moce. Herakles próbuje wykonać dwanaście prac, choć jeszcze nie został obdarzony konieczną do tego siłą. Odyseusz buduje najwspanialszy statek świata, mimo że wciąż nie nauczył się pływać. Kirke przygotowuje magiczne eliksiry, niestety także takie, które powodują nieciekawe skutki uboczne. Atena zgłębia sztukę wojenną, ale na razie wygrywa tylko w domino. Z kolei Taurusek, jak to Taurusek – a to zrobi piekielnego grilla, a to wymyśli nowe dyscypliny olimpijskie, a to postanowi wykąpać się rzece umarłych. Dziwacznych pomysłów nigdy mu nie brakuje. Scenariusz: Christophe Cazenove, rysunki: Philippe Larbier. 48 stron w miękkiej oprawie. Cena: 29,99 zł.

W cieniu drzew. Takie sowie lato, tom 3

To trzeci tom z serii dla najmłodszych W cieniu drzew. Jest lato, a pod drzewami hałasują dzieci. Ale dla innych zwierząt czasy dzieciństwa już dawno minęły i niewiele z nich o tym pamięta. Może warto odnaleźć je na nowo? Autorem serii jest francuski artysta posługujący się pseudonimem Dav, pod którym kryje się urodzony w 1979 roku David Augereau. Scenariusz i rysunki: Dav. 32 strony w twardej oprawie. Cena: 24,99 zł.

Bartłomiej i Karmelek. Genialna niespodzianka, tom 2

Bohaterami tej przygody są dwa osiołki: Bartłomiej i jego syn Karmelek. Opowieść charakteryzuje się prostotą fabuły oraz akwarelowymi ilustracjami i stanowi wspaniałe połączenie komiksu z klasyczną książeczką z obrazkami. Jej odbiorcą są najmłodsi – dzieci, które uczą się czytać, i ich rodziny. W drugim tomiku Bartłomiej organizuje przyjęcie urodzinowe dla Karmelka. Układa bardzo precyzyjny plan, żeby ten dzień był naprawdę wyjątkowy. Impreza nie może się obejść bez zdmuchiwania świeczek, ale na uczestników czeka też rampa do jazdy na deskorolce, a nawet lot balonem! Niestety goście przychodzą za wcześnie i sprawy nabierają nieoczekiwany obrót. Zaczyna się seria komicznych wpadek, a katastrofa wisi w powietrzu. Na szczęście Bartłomiej z każdej sytuacji znajduje wyjście, a Karmelek bawi się świetnie! Scenariusz: Silvia Vecchini, rysunki: Sualzo. 40 stron w twardej oprawie. Cena: 24,99 zł.