Połowa stycznia to świetny czas na wyprawę do księgarni (może być internetowa) i uzupełnienie zapasu komiksów. Oto premiery wydawnictwa Egmont, zaplanowane na ten miesiąc.

Dla najmłodszych przygotowano przygody papugi Kubatu, opowieści o Smerfach, wyprawę do świata Lucky Luke’a, baśń Mulan oraz historię Sióstr Niezapominajek. Jest też tłusta porcja Garfielda i śledztwa Czwórki z Baker Street. Wielbicieli superbohaterskich wyczynów Avengersi zabiorą do Transylwanii i poszukają zagubionej drogi do domu. Kapitan Ameryka przygotowuje się do swojego odrodzenia, Flash tradycyjnie ratuje świat, a Siedmiu Żołnierzy ściera się z Sheeda. Dla odważnych przewidziano podróż do Krainy Snów, spotkania z istotami nadprzyrodzonymi i wyprawa Abe’a Sapiena na kraniec świata. Na deser: kontynuacje Młodości Blueberry’ego i Armady.

Siedmiu Żołnierzy. Omnibus

Siedmiu Żołnierzy to przełomowa i niezwykle ambitna seria legendarnego twórcy komiksowego Granta Morrisona, w której wziął na warsztat siódemkę postaci z peryferii bezmiernego uniwersum DC. Poznajcie Lśniącego Rycerza, Guardiana, Zatannę, Klariona Wiedźmiego Chłopca, Mister Miracle’a, Bulleteer i Frankensteina. Każdy z nich musi zmierzyć się z zagrażającymi całemu wszechświatowi siłami zła reprezentowanymi przez tajemniczy gatunek Sheeda. Żeby odnieść zwycięstwo, bohaterowie muszą ze sobą współpracować, mimo że… ani razu się nie spotykają. Niniejsze wydanie zbiera w jednym tomie całość monumentalnej opowieści o życiu, śmierci, triumfie i odkupieniu, która zgłębia naturę bohaterstwa i poświęcenia. Autorem scenariusza do wszystkich zeszytów jest Grant Morrison (Doom Patrol, Animal Man), a za rysunki odpowiada plejada znakomitych artystów: J.H. Williams III (Sandman. Uwertura), Doug Mahnke (JLA), Pasqual Ferry (Action Comics), Cameron Stewart (Batgirl), Simone Bianchi (Detective Comics), Freddie Williams II (Robin) i inni.  Album zawiera materiały opublikowane pierwotnie w amerykańskich zeszytach: Seven Soldiers #0–1, Seven Soldiers: Shining Knight #1–4, Seven Soldiers: Guardian #1–4, Seven Soldiers: Zatanna #1–4, Seven Soldiers: Klarion The Witch Boy #1–4, „Seven Soldiers: Mister Miracle” #1–4, Seven Soldiers: The Bulleteer #1–4, Seven Soldiers: Frankenstein #1–4. Scenariusz: Grant Morrison, rysunki: J.H. Williams III, Simone Bianchi, Frazer Irving i inni. 792 strony w twardej oprawie. Cena: 249,99 zł.

Plansze Europy. Młodość Blueberry’ego, tom 2

Drugi tom zbiorczy opowieści o wczesnych przygodach słynnego komiksowego bohatera Dzikiego Zachodu – Mike’a Blueberry’ego! Album zawiera aż sześć epizodów: Demony Missouri, Kansas w ogniu, Piekielny rajd, Bezlitosny pościg, Trzej obcy w Atlancie i Cena krwi. Trwa wojna secesyjna. Oddział porucznika Blueberry’ego zostaje wysłany na pogranicze stanów Kansas i Missouri, gdzie trwają krwawe walki między zwolennikami Północy i Południa. Mike otrzymuje tajne zadanie odszukania kryjówki konfederackiego pułkownika Quantrilla. W cywilnym ubraniu wyrusza na samobójczą misję… Później czekają go kolejne krwawe bitwy na linii frontu i niewiarygodne przygody na tyłach wroga! Młody bohater jak zwykle spotka na swojej drodze szaleńców, bandytów, wiernych przyjaciół i piękne kobiety. Scenariusz: Jean-Michel Charlier, François Corteggiani, rysunki: Colin Wilson. 292 strony w twardej oprawie. Cena: 149,99 zł.

Armada, tom 2

Krążowniki, statki admiralskie, transportowce wojenne, moduły techniczne… Armada to konwój tysięcy pojazdów kosmicznych poszukujących nowych form życia na nieznanych planetach. Statki Armady są zamieszkiwane przez stworzenia pochodzące ze wszystkich stron galaktyki. W gronie kosmicznych podróżników jest nawet jeden człowiek – Navis, młoda agentka wywiadu Armady. Drugi album zbiorczy zawiera cztery oryginalne tomy (5–8). Scenariusz: Jean-David Morvan, rysunki: Philippe Buchet. 196 stron w twardej oprawie. Cena: 99,99 zł.

Abe Sapien. Mroczne i straszliwe, tom 2

Drugi tom opowieści o Abie Sapienie, jednym z najważniejszych agentów Biura Badań Paranormalnych i Obrony, który w czasie apokalipsy zaczyna działać na własną rękę, aby rozwiązać tajemnicę swojego przeznaczenia. Abe przemierza Amerykę zmienioną w piekło. Spotyka różnych ludzi, którym pomaga w walce z bestiami i zagrożeniami okultystycznymi. Jedni go za to doceniają, inni uważają za wcielenie zła… Tymczasem własną podróż na północny kraniec świata odbywa nekromanta, który jest zdeterminowany, aby dzięki nadprzyrodzonym mocom zapewnić sobie poczesne miejsce w zmieniającej się rzeczywistości. Klimatyczna rozgrywka pomiędzy wieloma mrocznymi siłami stanowi preludium do tomu BBPO: Znany diabeł – ostatniego rozdziału sagi o Hellboyu. Album zawiera zeszyty serii Abe Sapien opublikowane w tomach 6–8. Scenariusz: Mike Mignola, Scott Allie, rysunki: Max Fiumara, Sebastián Fiumara. 456 stron w twardej oprawie. Cena: 129,99 zł.

Hill House Comics. Daphne Byrne

Ostatni z pięciu albumów kolekcji poświęconej grozie i horrorowi, której pomysłodawcą i jednym z autorów jest Joe Hill, amerykański pisarz specjalizujący się w horrorach i mrocznej fantasy. Nowy Jork, koniec XIX wieku. Umiera ojciec czternastoletniej Daphne, a matka staje się ofiarą spirytystów obiecujących jej nawiązanie kontaktu z duchem męża. Kiedy Daphne usiłuje wyzwolić matkę spod wpływu szarlatanów, poznaje Brata – nadprzyrodzoną istotę nawiedzającą ją w snach i na jawie. Czy to demon, czy halucynacja? I czego chce od Daphne? Może zostanie jej sprzymierzeńcem, a może przyniesie jej zgubę? Szykuje się krwawa rozprawa z okultystami dążącymi do celu znacznie straszniejszego niż wykorzystywanie łatwowiernych pogrążonych w żałobie wdów… Album zawiera materiały pierwotnie opublikowane w amerykańskich zeszytach Daphne Byrne #1–6. Komiks dla dorosłych. Scenariusz: Laura Marks, rysunki: Kelley Jones. 160 stron w twardej oprawie. Cena: 69,99 zł.

Sandman. Kraina Snów, tom 3 [wydanie III]

Trzeci tom jednej z najpopularniejszych i najbardziej uznanych powieści graficznych wszech czasów w nowym wydaniu. Sandman – Kraina Snów to cztery wyjątkowe historie: Kaliope, Sen tysiąca kotów, Fasada i najbardziej znana – Sen nocy letniej. Ta ostatnia to jedyna opowieść komiksowa nagrodzona World Fantasy Award w kategorii najlepsza krótka opowieść fantastyczna. Dodatkowo tom zawiera także oryginalny scenariusz Neila Gaimana do historii Kaliope z uwagami scenarzysty i rysownika. Scenariusz: Neil Gaiman, rysunki: Kelley Jones, Malcolm Jones III, Charles Vess, Colleen Doran. 160 stron w twardej oprawie. Cena: 69,99 zł.

DC Odrodzenie. Flash – Era Flasha, tom 14

Kolejna odsłona przygód Szkarłatnego Sprintera w ramach linii wydawniczej DC Odrodzenie. Pojawienie się nikczemnego i niewiarygodnie potężnego Paradoksa uświadamia Flashowi, jaką cenę muszą płacić zwykli ludzie za wojny superbohaterów. W tej zapierającej dech w piersiach historii Barry Allen musi pędzić co sił, by uratować siebie, ukochanych bliskich, a nawet cały świat. Kiedy Paradoks wysyła do walki sprzymierzonego z nim Godspeeda, Flash zmuszony jest zawrzeć sojusz ze swoim największym wrogiem, Odwrotnym Flashem. Gdy całe dziedzictwo Flasha jest zagrożone, Barry zdaje sobie sprawę, że jedynym ratunkiem dla multiwersum może okazać się człowiek, który zabił jego matkę. Wszystko to prowadzi Barry’ego Allena do wstrząsającego finału, który zwiastuje pojawienie się niebezpieczeństwa, jakiego nawet sobie nie wyobrażał. Album zawiera materiały opublikowane pierwotnie w amerykańskich zeszytach The Flash #88, #750-755. Scenariusz: Joshua Williamson, rysunki: Howard Porter, Rafa Sandoval, Jordi Tarragona i inni. 160 stron w miękkiej oprawie. Cena: 54,99 zł.

Marvel Classic. Kapitan Ameryka: Odrodzenie, tom 6

Marzenie umarło, ale legenda przetrwała! Po ponad roku od swojej tragicznej śmierci Steve Rogers znowu żyje… w świecie koszmarów z przeszłości, gdzie każda strata boli równie mocno jak przed laty. Bucky Barnes, Czarna Wdowa, Falcon i Sharon Carter próbują ocalić przyjaciela, nie wiedząc, czy wróci do nich jako ten sam bohater, który nie tak dawno bronił swoich ideałów w superbohaterskiej wojnie domowej. Może stał się marionetką Red Skulla – albo czymś gorszym? Tak czy inaczej – Kapitan Ameryka powraca! Album zawiera materiały opublikowane pierwotnie w zeszytach #1–6 serii Captain America: Reborn, a także prolog dostępny początkowo tylko w formie cyfrowej. Scenariusz: Ed Brubaker, rysunki: Butch Guice, Bryan Hitch, Luke Ross. 232 strony w twardej oprawie. Cena: 89,99 zł.

Marvel Fresh. Avengers: Bez drogi do domu

Nad uniwersum Marvela zapadł mrok. Żeby odzyskać światło, najpotężniejsi ziemscy bohaterowie muszą stawić czoło Królowej Nocy i jej przerażającym dzieciom. Nie wiedzą jeszcze, że starcie z tą tajemniczą istotą, zdolną powalać bogów, będzie dla nich prawdziwym testem charakteru. Czy Vision zaakceptuje coraz szybszy rozkład własnych systemów i nieuchronną śmierć? Czy Bruce Banner pogodzi się ze swoim niedoszłym mordercą? I co się wydarzy, kiedy Scarlet Witch trafi do świata… Conana Barbarzyńcy?! Album zawiera materiały opublikowane pierwotnie w zeszytach #1–10 serii Avengers: No Road Home. Scenariusz: Al Ewing, Mark Waid, Jim Zub, rysunki: Carlo Barberi, Sean Izaakse, Paco Medina. 268 stron w miękkiej oprawie. Cena: 79,99 zł.

Marvel Fresh. Avengers: Wojna wampirów, tom 3

Trzeci tom przygód Avengers z serii wydawniczej Marvel Fresh! Transylwania stanęła w ogniu! Tajemniczy Cienisty Pułkownik i jego nieumarli poplecznicy rozpętali wojnę domową w królestwie wampirów, a ich niegdyś potężny władca – hrabia Dracula – zniknął. Czy sprzymierzy się z Avengers, czy też okaże się ich kolejnym bezwzględnym wrogiem? Na szczęście w każdej sprawie związanej z wampirami najpotężniejsi ziemscy bohaterowie mogą liczyć na pomoc sławnego łowcy Blade’a! Problem w tym, że inny równie cenny sojusznik wkrótce zwróci się przeciwko nim… Album zawiera materiały opublikowane pierwotnie w zeszytach #13–17 serii Avengers. Scenariusz: Jason Aaron, rysunki: David Marquez, Andrea Sorrentino. 116 stron w miękkiej oprawie. Cena: 39,99 zł.

Czwórka z Baker Street. Treser kanarków, tom 9

Rok 1895. Czwórka z Baker Street prowadzi kolejne śledztwo. Kto próbował zabić Polly Perkins, śpiewającą gwiazdę londyńskiej estrady? I jaki mroczny sekret ukrywa Edgar Wilson, słynny impresario z East Endu, znany również jako „treser kanarków”? Charlie postanawia odnaleźć szajkę napadającą pod osłoną nocy na samotne kobiety z londyńskich ulic. W tym celu zaciąga się do trupy teatralnej Wilsona… I szybko odkrywa, że tuż pod sceną, w ponurych czeluściach piwnicznych korytarzy, istnieje świat pełen nieodgadnionych od lat tajemnic… Nie obejdzie się bez pomocy zaufanych przyjaciół: wyrafinowanego zwiadowcy Billy’ego, zawadiackiego Toma i oczywiście kota Wilsona! Partyzanci z Baker Street śmiało rzucają się w porywającą przygodę, pełną niebezpieczeństw, zapomnianych tajemnic i dramatycznych emocji! Scenariusz: Jean-Blaise Djian, Olivier Legrand, rysunki: David Etien. 56 stron w miękkiej oprawie. Cena: 34,99 zł.

Garfield. Tłusty koci trójpak, tom 11

Ulubiony pręgowany tłuścioch wraca po kolejną czubatą porcję zabawy i jedzenia! Gdy Garfield gra w „rozgnieć pająka”, gdy winą za zjedzone ciasteczka obciąża swojego niewidzialnego przyjaciela Clive’a lub przeprowadza testy upadkowe Odiego, aby sprawdzić, czy „Sprężysty” to odpowiedni przydomek dla nieszczęsnego szczeniaka, kocisko zawsze roztacza wokół siebie aurę specyficznej miłości – i wesołości. Garfieldowy cykl Tłustych kocich trójpaków stanowi kolekcję komiksowych pasków zebranych w nowym kolorowym wydaniu. Garfield zmieniał się odrobinę na przestrzeni lat, ale jedno pozostało niezmienne: jego gigantyczny apetyt na jedzenie i zabawę. W tym tomie czeka was dużo szaleńczej radości z nienasyconym kotem w roli głównej – ponieważ nigdy dosyć mu psot! Scenariusz i rysunki: Jim Davis. 288 stron w twardej oprawie. Cena: 89,99 zł.

Klasyczne baśnie Disneya. Mulan

Przeznaczona dla małych i dużych czytelników komiksowa adaptacja wspaniałej filmowej opowieści Mulan! Hunowie przedarli się przez Wielki Mur! Wydaje się, że nic nie jest wstanie zatrzymać najeźdźców dowodzonych przez demonicznego Szan Ju. Tylko ktoś o niezwykłej odwadze i ogromnym harcie ducha może uchronić Chiny przed klęską. Taka osoba wkrótce się ujawni, a jej tożsamość zaskoczy wszystkich… Komiks o konsekwentnym realizowaniu marzeń i łamaniu stereotypów. Scenariusz: Gregory Ehrbar, Bob Foster, rysunki: Mario Cortés. 64 strony w miękkiej oprawie. Cena: 24,99 zł.

Siostry Niezapominajki. Miłości Kasjopei, tom 2

Drugi tom pięknej opowieści o trzech nastoletnich siostrach Niezapominajkach i sekretach ich rodziny. Dziewczyny po raz kolejny wyjeżdżają na wakacje do babci mieszkającej na wsi. Średnia z sióstr, Kasjopeja, przeżywa pierwsze rozterki miłosne, na szczęście jej uwaga szybko zostaje skierowana w inną stronę – gdy bohaterki dowiadują się, że w ruinach miejscowego kościoła straszy, postanawiają wytropić ducha! Tak rozpoczyna się nowa przygoda Klubu Trzech Sióstr, podczas której dziewczyny nie tylko zapolują na nocne widmo, ale poznają też wzruszającą tajemnicę z młodości babci… Scenariusz: Giovanni Di Gregorio, rysunki: Alessandro Barbucci. 72 strony w twardej oprawie. Cena: 39,99 zł.

Jajko i Smerfy, tom 4

Czwarty album przygód Smerfów, niezwykłych istot, które zostały pokochane przez dzieci na całym świecie. Tom zawiera trzy opowieści: Jajko i Smerfy, Fałszywy Smerf i Setny Smerf. Zbliża się Święto Smerfów, na które mieszkańcy wioski zagubionej w zaczarowanym lesie zawsze przygotowują coś niecodziennego. Tym razem postanawiają zrobić ciasto, do którego potrzebne jest jajko… Tyle że trzeba się po nie wybrać tam, gdzie są kury, czyli do ludzkich siedzib. A kiedy już Smerfom udaje się zdobyć jajko, okazuje się, że jest bardzo niezwykłe – i dopiero wtedy zaczynają się prawdziwe kłopoty naszych bohaterów… Potem Smerfy będą musiały się bronić przed okrutną zemstą czarownika Gargamela, a w końcu Laluś znajdzie nowego Smerfa… po drugiej stronie lustra! Scenariusz i rysunki: Peyo. 64 strony w miękkiej oprawie. Cena: 24,99 zł.

Lucky Luke. Arizona, tom 3

Jeden z pierwszych albumów o Lucky Luke’u, wesołym kowboju, który przemierzając Dziki Zachód pomaga wszystkim, którzy potrzebują wsparcia. W okolicach Nugget City od dawna działa szajka napadająca na dyliżanse przewożące złoto. Samotny Kowboj ratuje życie konwojentowi cennego transportu i na miejscu rabunku znajduje trop mogący prowadzić do złoczyńców. Teraz nic go nie powstrzyma przed wymierzeniem sprawiedliwości! Później podąży do Meksyku śladem poszukiwanego przez prawo znanego rzezimieszka zwanego Papierosowym Cezarem. Pościg zawiedzie Luke’a wprost na arenę korridy, gdzie nasz bohater na oczach setek widzów będzie musiał stawić czoło nie tylko podstępnemu bandycie, ale też rozwścieczonym bykom… Scenariusz i rysunki: Morris. 48 stron w miękkiej oprawie. Cena: 29,99 zł.

Kubatu – Liściożerca mimo woli, tom 5

Gąsienica Bielinka wraca do domu i ma pilną sprawę do pana Inżyniera. Niestety jej prośba może okazać się zbyt trudna do spełnienia przez genialnego wynalazcę. Czy będą z tego kłopoty? Tymczasem Dziobato, maskotka Malwinki, również podejmuje ważną decyzję w swoim pluszowym życiu i odbywa niezwykłą podróż. W piątym albumiku z przygodami papugi Kubatu i jej przyjaciół czekają aż dwie historyjki ze świata, w którym spotykamy ożywione przytulanki. Komiks nagrodzony w pierwszej edycji Konkursu im. Janusza Christy na komiks dla dzieci. Scenariusz: Jakub Syty, rysunki: Przemysław Surma. 48 stron w miękkiej oprawie. Cena: 29,99 zł.