Jeżeli chcemy trafić w ruchomy cel, nie możemy po prostu strzelić dokładnie w to miejsce, w którym wspomniany cel znajduje się w danej chwili.

Zamiast tego, niezbędne jest precyzyjne wyprzedzenie jego ruchu, a strzelając z łuku, dodatkowo należy pamiętać o parabolicznym locie strzały. Wszystko to brzmi jak oczywistości, których ludzki mózg uczy się po odpowiednim okresie spędzonym na trenowaniu. No właśnie… nie każdy ma ochotę na poświęcenia, długie treningi i stopniowe budowanie swoich umiejętności. Właśnie dlatego właściciel kanału na YouTube o nazwie Stuff Made Here, postanowił stworzyć aimbota w prawdziwym świecie.

Aimbot to sposób na oszustwo, to forma programu komputerowego dla cheaterów, którzy oczekują automatycznego celowania w grach. Większość miłośników rozrywki elektronicznej doskonale zna to pojęcie, ale co gdyby aimboty istniały również w prawdziwym świecie? Jak się okazuje, stworzenie aimbota do łuku jest możliwe! W tym celu wystarczy kupić łuk bloczkowy, zawiesić go na specjalnym ramieniu, które odciąży ręce użytkownika, do tego jeszcze zbudować odpowiednie mechanizmy celujące i przeznaczyć ogromny nakład czasu oraz pracy na programowanie. Wszystko musi być zaprogramowane w taki sposób, żeby uwzględniać zatrważająco dużą ilość czynników i nanosić korekty w ułamkach sekundy. Oczywiście w nagrodę można strzelać do ruchomego celu i zawsze trafiać! Filmik na kanale Stuff Made Here ukazuje cały żmudny proces, który doprowadził do powstania aimbota w prawdziwym świecie. Negatywne zjawisko ze świata gier, w tym wypadku zostało przekute na coś imponującego i ostatecznie… pozytywnego.