Przebojowy Bridge Strike z Amigi kontratakuje: studio odpowiedzialne za strzelaninę w stylu retro, która wygląda jak River Raid na sterydach, pokazało trailer wyglądający jak… Bridge Strike na sterydach.

Wiemy, że Project R3D planuje wydanie Bridge Strike na smartfony z Androidem i iOS oraz konsolę Nintendo Switch. Bridge Strike kreatywnie rozwija rozgrywkę znaną z pierwowzoru – oprócz trybu standardowego, w którym lecimy od mostu do mostu (do mostu…) będzie kampania z wyznaczonymi zadaniami do wykonania, zmieniające się mapy, warunki pogodowe oraz pory dnia.

Zapowiedź gry robi wrażenie od pierwszej chwili. Zręcznościowy „symulator” myśliwca w świecie złożonym z voxeli wygląda fantastycznie. Szkoda, że to tylko film, a cała gra pozostaje w estetyce dwuwymiarowych, horyzontalnych strzelanin. Na otarcie łez – krótka notka – Bridge Strike na Amidze to piekielnie dobra gra. Jeśli jej port na urządzenia mobilne będzie przynajmniej równie dobry, to… możemy na jakiś czas odsunąć na bok River Raida. Nie znamy jeszcze ceny, ani daty publikacji gry.

PS Na stronie producenta gry można zapisać się na beta testy.