Deep Deep Silver zapowiada otwarcie nowego studia developerskiego, które ma przywróci do życia FPS-a TimeSplitters. W składzie nowego zespołu naleźli się współtwórcy sukcesu TimeSplitters – w tym założyciele studia Free Radical Design – Steve Ellis i David Doak.

Dotychczasowe gry Free Radical Design to przede wszystkim doceniona przez krytykę i graczy trzyczęściowa seria TimeSplitters, debiutująca w 2000 roku, a także FPS Haze i skradanka Second Sight. Warto zaznaczyć, że zanim powstało brytyjskie Free Radical Design – deweloperzy swoje umiejętności szlifowali w Rare przy produkcji Golden Eye 007 oraz Perfect Dark. A samo TimeSplitters, które ma po latach powrócić całkiem umiejętnie mieszało popkulturowe nawiązania, dynamiczne walki oraz zabawę z tłem pochodzącym z różnych epok.

„To nieasmowite, że w końcu możemy potwierdzić, iż studio zostało utworzone i do tego mamy konkretny plan na następną grę z serii TimeSplitters. W tej chwili nie możemy jeszcze zdradzać szczegółów, ale podzielimy się z fanami informacjami najszybciej jak tylko będziemy mogli.” – Steve Ellis, Studio Development Director we Free Radical Design

Zespół Free Radical Design zajmie się tworzeniem nowej gry z serii TimeSplitters w ciągu najbliższych miesięcy. Nowe-stare Free Radical Design będzie znajdowało się w Nottingham w Wielkiej Brytanii. Tam gdzie mieściło się niegdyś. Nie wiem, czy w tym samym budynku.

„To właśnie unikalny styl sprawił, że seria TimeSplitters jest nadal dobrze pamiętana przez fanów, którzy z pewnością ucieszą się z utworzenia tego nowego studia należącego do Deep Silver i będą wyczekiwać informacji o dalszych losach serii.” – Paul Nicholls, Global Brand and Marketing Director w Deep Silver