Gry cybeprunkowe, których jedynym środowiskiem akcji są informatyczne, abstrakcyjne płaszczyzny infosfer, wizualizacje to co dzieje się we wnętrzach maszyn to sztuka, z którą gamedev boryka się od lat 80. z różnym skutkiem.

Przeważnie dostajemy wizualne potworki, na których trudno zawiesić na dłużej oko, pełne eksperymentów, niekoniecznie trafiających do naszej percepcji. Dear Villagers zapowiada grę Recompile, w której poprowadzimy wirtualną postać. Zwiastun filmowy gry przeznaczonej na PC, Xboxa Series X i PlayStation 5 być może nie szokuje wizualnymi fajerwerkami, których moglibyśmy oczekiwać po nextgenach, za to zdaje się być spójny wizualnie i ciekawy w zakresie rozgrywki.

Nasze decyzje mają wiązać się z konsekwencjami (miejmy nadzieje, nie zero-jedynkowymi), będziemy bawić się w hakowanie i uczestniczyć w bataliach z mainframe’ami, zasiedlonymi przez zróżnicowane nacje. Jednak przede wszystkim zabawa będzie nastawiona na eksplorację starożytnych centrów obliczeniowych. Co wygląda mniej więcej tak: