Po ogromnym sukcesie kampanii na Kicstarterze, na której zebrano prawie 5 milionów funtów na opracowanie gry planszowej Tainted Grail: The Fall of Avalon wraz z towarzyszącą jej, cyfrową wersją dla PC – to samo, polskie studio pokazuje zapowiedź i zaprasza do zakupu cyfrowej planszówki na Steamie.

W kampanii na Kickstarterze, która zakończyła się na początku grudnia 2018 roku, wzięło udział prawie 42 000 osób, skuszonych wizją planszówki osadzonej w realiach mitów arturiańskich. I choć to nie Brytyjczycy wzięli na swoje barki króla Artura i kamratów Okrągłego Stołu, cały świat zawierzył polskiemu zespołowi wydając na zapowiedzianą grę niebagatelną kwotę – prawie 5 000 000 funtów, co oznacza największą, zeszłoroczną kampanię na Kickstarterze). Zapowiedź turowego RPG-a w arturiańskim świecie, stworzonego przez wrocławskie studio możemy obejrzeć w tym miejscu:

Wczesna wersja demo cyfrowej wersji gry właśnie trafia do osób wspierających kampanię na Kickstarterze, a my mamy okazję przygotować się do pojedynku w jedną z najlepiej ocenianych planszówek (9/10 przez Board Game Week). To co miało być adaptacją gry planszowej w cyfrowej postaci wyrosło w niezależny tytuł RPG o nieliniowej fabule i decyzjach zmieniających otoczenie, w którym toczy się rozgrywka. Już możemy dodawać Tainted Grail do listy życzeń na Steamie.

Trzeba przyznać, że początek fabuły, opowiadający o okrytej mrokiem wyspie Avalon, strzeżonej niegdyś przez blask menhirów, na której drużyna śmiałków wyrusza do Camelotu, by odnaleźć pomoc… i ginie – brzmi wystarczająco dobrze, by zwrócić uwagę na grę studia Awaken Realms. Świetna oprawa graficzna i opcja rozbudowy własnej wioski zapowiadają miksturę gry strategicznej z turowym RPG-iem, a takich nigdy dosyć. Data premiery finalnej wersji gry nie została jeszcze ogłoszona.

Na swoim koncie Awaken Realms ma kilka bardzo popularnych projektów planszówek, ufundowanych na Kickstarterze – to m.in. Nemesis, Lords of Hellas, The Edge: Dawnfall, Earthfields i Thid War of Mine: The Board Game.