8 września 2021 będziemy mogli się zanurzyć w wynaturzonym świecie Stuggling, na ekranach konsol PlayStation 4 i Xbox One. Chasing Rats Games wraz z Frontier Foundry szykują nam bowiem kooperacyjną platformówkę opartą na fizyce

Maksymalnie dwóch graczy kontroluje ramiona bohatera-mięśniaka Troya, co wspólnie prowadzi do ciekawej zabawy w ucieczki przed wygłodniałymi szczurami, przejażdżki na rowerze terenowym i bieg (na rękach) ze skokami nad kałużami pełnymi odpadków. Wszystko to ma jeden cel – odnalezienie legendarnych Bogów Obrzydliwości.

Czas przygotować się na przetestowanie umiejętności wspólnej lub samodzielnej koordynacji kończyn bohatera w coraz dziwniejszym otoczeniu. Brzmi jak próba podbicia skali dziwaczności powyżej poziomu Manual Samuela? Specyficzna, groteskowa oprawa graficzna, zgrabnie łączy humor z horrorem, otwierając przed nami zabawny, acz niepokojący świat. Nasz protagonista o niezbyt skoordynowanych ruchach będzie musiał rozwikływać oparte na fizyce zagadki, wykorzystujące bezwładność, pęd i grawitację, a wszystko to w czterech zróżnicowanych światach: przerażających laboratoriach, niebezpiecznych kanionach, świecie z sennych koszmarów (co zaczyna przypominać Carriona).

Bohater tej specyficznej rozrywki – Troy – podlega mutacjom, a te odblokowują kolejne moce, dające szanse na przetrwanie w coraz trudniejszych środowiskach. Nowe umiejętności obejmują: spowalnianie czasu w celu uniknięcia kolizji z szybko poruszającymi się obiektami, odpinane ramiona, które mogą pełzać oraz oraz zdolność do wszczepiania swoich wypustek w otoczeni.

Debiutancki tytuł kanadyjskiego studia Chasing Rat Games startuje na PlayStation 4 i Xboksie One 8 września 2021 roku. Gra już jest dostępna na Steamie i Switchu.