Projekt inspirowany teorią strun, zakładającą, że wibracje oraz interakcje jednowymiarowych obiektów są podstawą wszechświata.

W Strings Theory wykorzystamy umiejętności trzech postaci (każda z nich posiadająca dziwne przyzwyczajenia i unikalne zdolności), aby wydostać się z kosmicznej anomalii, w której się znaleźliśmy i powstrzymać nadciągającą zagładę. Chcąc pokonać coraz bardziej złożone wyzwania logiczne będziemy musieli umiejętnie ze sobą współpracować. Przejmiemy kontrolę nad tajemniczą istotą pasjonującą się fizyką, atletą nadrabiającym siłą braki w intelekcie i bliźniakami porafiącymi scalać się w jeden, żyjący organizm. Czeka na nas ponad 40 poziomów pełnych łamigłówek, wyjątkowych przedmiotów i zręcznościowych wyzwań – wszystko to ukazane w zabawnej i przystępnej formie zarówno dla młodych, jak i dojrzałych graczy.

„Jesteśmy grupą przyjaciół z Polski, którzy poznali się na kursie GameDev w 2015 roku. Od tamtej pory pracujemy razem. Wykorzystujemy nasze umiejętności do tworzenia gier, w które sami chętnie byśmy zagrali.” – deweloperzy studia BeautifulBee

Data premiery Strings Theory została zaplanowana na 2021 rok na komputerach PC (Steam) oraz konsolach Xbox One i Nintendo Switch.