Dwudziestosześcioletni Australijczyk, Luke „MrDeadMoth” Munday, uderzył i przewrócił ciężarną partnerkę, gdy ta kazała mu przerwać stream, by zjeść obiad z dziećmi.

W grudniu ubiegłego roku Luke Munday znany w sieci jako MrDeadMoth streamował Fortnite, gdy w kadrze pojawiła się jego żona, która zaczęła się z nim kłócić. W obecności dwóch córek wściekły streamer wyszedł poza kadr gdzie uderzył i przewrócił ciężarną kobietę. Napaść zgłosili policji widzowie Mundaya, a napastnik, tłumaczący, że przytrzymywał żonę na ziemi dlatego, że chciał ją uspokoić, został niedługo później zatrzymany. Teraz przyznał się do winy i czeka na wyrok, który zapadnie pod koniec sierpnia. Sąd zakazał Mundayowi zbliżać się do żony i kontaktować z nią przez następne dwa lata.

W całej sytuacji sporo kontrowersji wzbudziła reakcja Twitcha – choć platforma początkowo zawiesiła Mundaya za napaść, jego konto zostało przywrócone pod koniec grudnia. Wszelkie pytania dotyczące napaści kończyły się dla widzów banem lub usunięciem z czatu, a MrDeadMoth udawał, że wszystko jest w porządku. Dopiero po protestach społeczności platforma zablokowała konto streamera 4 stycznia, tym razem permanentnie.