Straylight to kosmiczna platformówka wymagająca gogli VR, w którą niebawem zagramy m.in. na  Oculus Quest, PSVR oraz Valve Index.

Studio indie o nazwie Dr Bloc opublikowało najnowszy trailer swojego dzieła, w którym z perspektywy pierwszej osoby mamy okazję poczuć się jak międzygwiezdny podróżnik. Kiedy deweloperzy tworzyli Straylight, skupiali się na komforcie potencjalnych graczy oraz zapewnieniu uczucia prędkości. Po obejrzeniu trailera zaryzykowałbym stwierdzenie, że im się udało (choć lepiej ocenić to mogą gracze w goglach VR). Widać, że gra wymaga nieustannego ruchu oraz precyzji, natomiast prędkość jest kluczowym aspektem rozgrywki. Straylight ma oferować wiele nietypowych poziomów, które sprawiają wrażenie abstrakcyjnych. Twórcy zapewniają, że poruszanie się w przestrzeni 3D ma być bardzo wygodne, bo od samego początku był to dla nich element priorytetowy w rozgrywce. Każdy, kto myśli, że tytuł będzie jedynie relaksującą wędrówką, może być jednak zawiedziony, ponieważ w Straylight występują różne niebezpieczeństwa i można zginąć. Gra ma być łatwa na początku, jednak osiągniecie mistrzowskiego poziomu będzie wymagało większego zaangażowanie.

Straylight jest od dłuższego czasy dostępny w Early Access, natomiast premierę gry przewidziano na trzeci kwartał 2021 roku. Więcej informacji na temat Straylight znajduje się na oficjalnej stronie Steam.