Zapowiedziany RPG akcji niezależnego studia deweloperskiego Point Blank Games zaprosi graczy do uniwersum przepełnionego wszechobecną eksploracją oraz intensywną walką.

Sterując przebiegłym poszukiwaczem przygód, prowadzonym przez wiernego towarzysza Boji, postaramy się przywrócić równowagę w rozdartej wojną krainie. Bajroniczny region Acrea – miejsce dzikie i zapomniane, ale bez wątpienia potężne – skrywa w sobie starożytne ruiny tajemniczej cywilizacji. Odkryjemy historię, która zmieniła spokojną dolinę w siedlisko potyczek i śmierci. Podczas wyprawy zbadamy kolorowy świat rozciągający się od zarośniętych, zniszczonych miast po zamarznięte, niezgłębione jaskinie i kręte kaniony. Zajmiemy się zbieraniem rzadkich materiałów, wyjątkowych broni, elementów wiedzy oraz innych, unikalnych skarbów. Okiełznamy także moce trzech metali akrejskich, niezbędne do przywrócenia harmonii oraz opanujemy system walki, dający szanse na wyprowadzenie precyzyjnych ataków i kontrolowaanie przebiegu starć. Po drodze spotkamy wielu śmiertelnych wrogów i mocarnych, gigantycznych bossów pragnących zadać nam ostateczny cios. Nabywając jednak coraz to lepsze umiejętności w miarę postępów w grze, powinniśmy poradzić sobie z większością bezpardonowych przeciwników. Warto również zaznaczyć, że nasze zwycięstwa i porażki odniesione w boju odcisną ślad w uniwersum Stray Blade. Odwiedzając tereny dawnych bitew, dostrzeżemy zmiany i doprowadzimy do ujawnienia kolejnych wyzwań.

Premiera Stray Blade została zaplanowana na 2022 rok. Gra zmierza na komputery PC (Steam) oraz konsole Xbox Series X/S i PlayStation 5.