Dziwaczny świat, który wydaje się być koszmarnym odwzorowaniem szaleństwa. Budzisz się na wypaczonym karnawale i dostrzegasz jak złotowłosa kobieta rzuca się w przepaść. Od tej pory starasz się znaleźć jakiekolwiek wskazówki, więc szukasz pomocy u szyderczych kruków, bezokiego skryby, żyjącego pieca oraz wielu innych istot.

Strangeland jest klasyczną grą point and click, która została wypełniona wciągającymi łamigłówkami, a także interesującą narracją. Warto podkreślić, że deweloperzy z Wormwood Studios wcześniej stworzyli ciepło przyjętą grę o nazwie Primordia, więc są już zaprawieni w tego typu tytułach. Co ciekawe, twórcy zapowiadają, że gra nie będzie liniowa w tym sensie, że każdy może znaleźć inne rozwiązanie danego problemu. Zamiast tak zwanych single solution puzzles, będą łamigłówki, do których można podejść na różne sposoby. Jeden zdecyduje się na rozwiązanie ze strzelaniem z dystansu, a drugi sięgnie po możliwości oferowane przez inżynierię elektryczną. Dla twórców ważne było to, żebyśmy nie byli widownią, ale graczem. Przedstawiana historia ma należeć do nas.

Tytuł trafi na PC już 25 maja 2021 roku. Więcej informacji na temat Strangeland znajduje się na oficjalnej stronie Steam.