Zapowiedziany RPG akcji z pikselartową grafiką w stylu high-bit kładzie duży nacisk na odkrywanie tajemnic, rozwiązywanie zagadek i system walki oparty na rysowaniu zaklęć różdżką.

Studio deweloperskie Cyomo z siedzibą w Singapurze niebawem zaproponuje graczom przygodę w szkole magii. Wcielając się w ucznia Clay’a Quilta skupimy się na nauce magicznych zaklęć od profesorów uczelni i zgłębianiu starożytnych sekretów Akademii Azufelt. To w dni powszednie. A w weekendy odwiedzimy miasto Noxrose, aby spotkać się z mieszkańcami i wykonać zadania, dzięki którym zdobędziemy składniki oraz części do czarodziejskich różdżek i pieniądze na zakup latającej miotły. W międzyczasie poznamy proces tworzenia eliksirów o unikalnych efektach i opanujemy skomplikowany system rzucania czarów wymagający rysowania symboli, sigili i znaków przy pomocy różdżki. Zdobyta wiedza i umiejętności przydadzą nam się niewątpliwie podczas starć z wszędobylskimi nieprzyjaciółmi.

StoryArcana ma pojawić się na komputerach PC. Data premiery zapowiedzianego tytułu zostanie wkrotce ogłoszona. Więcej informacji, a także demo gry można znaleźć na oficjalnej stronie Steam.