Turowa strategia 4X o budowaniu galaktycznego imperium (część druga) studia Silver Lemur Games pod koniec 2021 roku pojawiła się we wczesnym dostępie. Niebawem doczekamy się finalnej wersji.

W Stellar Monarch 2 jako cesarz przewodzimy królewskiej dynastii, dbając o lojalność i posłuszeństwo podwładnych, dobierając ministrów i radców na bazie ich kompetencji oraz… powiązań rodzinnych. Bo moc więzi przełoży się wszak na siłę całego imperium, w którym przyjdzie na, rozprawiać się z zagrożeniami, odpierać ataki zabójców, zapobiegać zdradom i buntom.

Choć osią rozgrywki jest system feudalny, to akcja gry zdecydowanie wykracza poza państwo, kontynent i planetę – w Stellar Monarch 2 możemy odkryć nowe planety, zdobywać je i bronić, tworząc tym samym imperium, ale bez nudnych zadań związanych z mikrozarządzaniem . Uwaga – przyjdzie nam zderzyć się z kosmitami, którzy walczą z innymi kosmitami, a tymi grupami (i ich dążeniami, niekoniecznie zbieżnymi z celami mieszkańców Ziemi) zarządza SI.

Po finalną wersje Stellar Monarch 2 w listopadzie wybieramy się na stronę Steam.

PS Dobre wieści dla fanów dungeon crawlerów – Silver Lemur Games rozpoczyna prace nad kontynuacją Legends of Amberland – tym samym czekamy na Legends of Amberland II: The Song of Trees.