Można kombinować, jak zrobić milion pięćset różnych typów preorderów, tak by wyciągnąć z graczy kasę. Można też zrobić za darmo wielki update i tak przekonywać do swojej gry.

Ten drugi sposób postanowiła wykorzystać firma Image & Form, co jest jak najbardziej godne pochwały. Do tego jeszcze naprawdę cieszę się, że taki update dostaje świetna gra, jaką jest SteamWorld Quest. To naprawdę kawał fajnego, dobrze skrojonego, liniowego RPG-a, karciana mechanika pasuje tam jak ulał. Wszystko podlane jest szczyptą specyficznego humoru dla smaku – coś czuję, że będę musiał wrócić do tego tytułu…

Co oferuje nam wersja 2.0? Przede wszystkim tryb New Game Plus, podczas którego będziemy mogli zachować prawie cały ekwipunek oraz zdobyte karty. Do tego nowy poziom super wysoki trudności Legend Remix, który dostępny będzie tylko w wyżej wspomnianym trybie New Game Plus i ma zawierać pewne zmiany w rozgrywce. Czyli jest powód, by odpalić grę jeszcze raz nawet jeśli już ją przeszliśmy. Do tego więcej grafik w trybie galerii, tryb jukebox (czyli testowania muzyki i dźwięku), więcej przedmiotów do kupienia w trakcie gry i wprowadzenie zmian w samych kartach. Gdyby tego było mało to wersja 2.0 jest 20% tańsza zarówno na Switcha, jak i na platformach stacjonarnych. Imponujące jak na grę indie nieprawdaż?

SteamWorld Quest jest dostępne na GOG-u oraz na Steamie.