Efekt koronawirusa zatacza coraz szersze kręgi, nie omijając branży gier jakimkolwiek (już nawet nie szerokim…) łukiem. Wszyscy wiemy o sytuacji związanej z The Last of Us 2, które zniknęło z PlayStation Store, o prawdopodobnym opóźnieniu premier konsol, wstępnie planowanych na grudzień 2020 roku, o odwoływaniu imprez targowych…

Tymczasem, jak donosi Geek Culture, Steam Game Festival: Summer Edition dumnie wskoczy na miejsce zarezerwowane dla E3 2020. Jak powszechnie wiadomo, rzeczona impreza nie odbędzie się w zaplanowanym terminie 9 czerwca, co z kolei wykorzystało Valve, planując w dniach 9-14 czerwca 2020 roku własną imprezę, z której transmisję obejrzysz online. Co istotne, chociaż jej zakres tematyczny zostanie poszerzony o więcej platform, najprawdopodobniej skupi się na indyczym zagłębiu developerskim, koncentrując się na promowaniu nowości mniejszych, ale wcale nie gorszych gier niezależnych.

Należy również podkreślić, że Steam Game Festival nie ma ambicji zastąpienia targów E3 pod względem widowiskowości. To całkiem inny format, będący jednocześnie okazją dla chętnych przetestowania wersji demonstracyjnych nadchodzących produkcji. Jeśli natomiast jesteś jednym z twórców gier, zachęcamy do kliknięcia w link, pod którym możesz zgłosić swoją grę do udziału w Steam Game Festival. Pamiętaj jednak, że termin zgłoszeń upływa za 10 dni!