Japońska firma wyemitowała kolejną prezentację nadchodzących tytułów. Najnowsze State of Play koncentrowało się na pozycjach związanych z Krajem Kwitnącej Wiśni zarówno na PlayStation 4, jak i PlayStation 5.

Oznacza to, że krótki event nie pękał w szwach od wielkich tytułów, ale to wcale nie znaczy, że nie było czego oglądać. W tym przekroju przyjrzyjmy się choć części z nich.

Ciekawie prezentuje się nowy projekt od Capcom. I nie, nie jest to Dino Crisis – jak spekulowała zdecydowana większość zainteresowanych – a zupełnie nowe IP. Exoprimal połączy motywy dinozaurów z mechami, co przy porządnej realizacji może dać niezłe efekty:

Zdecydowanie godna uwagi jest także zapowiedź rozszerzenia do Returnal. Wymagający hit na PS5 dostanie aktualizację poszerzającą zawartość o Wieżę Syzyfa, dodając mordercze wyzwanie przebijania się przez coraz silniejsze fale wroga, by przechodzić kolejne piętra oraz rewolucyjny tryb współpracy:

Przypomnieli też o sobie deweloperzy z Team Ninja. Ich Stranger of Paradise pojawi się już za kilka dni, a w międzyczasie pojawiło się jeszcze jedno demo:

Jak wiemy, Forspoken zostało dość mocno przesunięte, ale dla zaostrzenia apetytu obejrzeliśmy jeszcze jeden materiał – dość krótki, ale najbardziej dynamiczny z dotychczasowych. No i mamy fragment walki ze smokiem:

Nie moglibyśmy pominąć także Ghostwire: Tokio. Tytułowe miasto opanowane przez demony rodem z lokalnego folkloru wygląda po prostu świetnie, więc z czystym sumieniem można wymagać od Tango Gameworks hitu.

Sporo pokazał również Square Enix. Do najbardziej zachęcających nowych projektów marcowego State of Play należy The Diofeld Chronicle. Taktyczne RPG dostało na razie filmowy zwiastun i odznacza się przede wszystkim intrygującym settingiem i bardzo dobrze dobraną ścieżką dźwiękową:

Nie mogliśmy jeszcze pod koniec nie wspomnieć o Trek to Yomi od rozpędzającego się w branży polskiego Flying Wild Hog. Historia młodego samuraja, który obiecał konającemu mistrzowi bronić swojego miasta, wygląda po prostu znakomicie i może być jednym z cichych hitów tego roku:

Poza tym pojawiły się także atrakcje dla fanów Wojowniczych Żółwi Ninja, brawler GigaBash oraz po raz pierwszy zaprezentowane Valkyrie Elysium studia Square Enix. Materiały możecie obejrzeć zbiorczo poniżej: