Cyberpunk Red będzie prequelem dla Cyberpunka 2077 i połączy grę z klasycznym 2020.

Prequele nie są niczym nadzwyczajnym w popkulturze – książki, filmy i gry dostają je niemal od zawsze. Mimo tego, prequel jaki dostaje Cyberpunk 2077 jest o tyle nietypowy (choć nie unikalny), że zaprezentowany zostanie w zupełnie innym medium. Jak podaje serwis Polygon, Mike Pondsmith chwalił się podczas tegorocznego E3, że poświęcił sporo czasu na unifikowanie wydarzeń z Cyberpunka 2020 z tymi z nadchodzącej gry Redów tak, by tworzyły spójną całość. Teraz wydawnictwo R. Talsorian Games, wydawcy Cyberpunka, zapowiedziało pierwszy efekt tego uzgadniania i wygładzania, nazwany Cyberpunk Red Jumpstart Kit.

W pudełku, które zadebiutuje już 1 sierpnia na Gen Conie znajdziemy gotową przygodę, specjalnie przygotowane kostki do gry, zestaw notatek prasowych ze świata gry, sześć pregenerowanych postaci i cztery fizyczne mapy. Całość kosztować będzie 29,99 USD i trafi w tym samym czasie w cyfrowej wersji na DriveThruRPG. Fizyczne egzemplarze będą też dostępne w późniejszym terminie na stronie wydawnictwa.

Ważną informacją związaną z całym uzgadnianiem papierowej i cyfrowej wersji Cyberpunka jest fakt, że po 2020 gra poszła w dość interesującym kierunku, przechodząc w klimaty post-cyberpunkowe i zajmując się takimi kwestiami jak transhumanizm. W trakcie wojny korporacji w centrum Night City zdetonowano nawet ładunek jądrowy, znacząco zmieniając jego geografię… i warunki życia w tej części gigantycznego miasta. Wszystko to prawdopodobnie przestanie być kanonem świata w momencie, gdy ukaże się Cyberpunk RED, na potwierdzenie tej informacji musimy jednak poczekać, aż ukaże się oficjalny podręcznik do nowej wersji gry.