Akronim CRPK możemy rozszyfrować w następujący sposób – to Centrum Rozwoju Przemysłów Kreatywnych, które właśnie uruchamia projekt edukacyjny, umożliwiający zdobycie podstawowych kompetencji, a te mogą stać się przepustką do kariery w gamedevie.

Program zatytułowany Start w Gamedev jest dedykowany osobom, które zastanawiają się nad karierą twórcy gier jednak wciąż zastanawiają się od czego zacząć. Pierwsza edycja projektu to zajęcia prowadzone w trzech miastach: Częstochowie, Kłobucku i Lublinie.

„Jako Polacy możemy być dumni z naszej znanej i docenianej na całym świecie branży kreatywnej. Gry wyprodukowane przez polskie studia są pobierane miliony razy i doceniane przez najbardziej doświadczonych graczy są na to niepodważalnymi dowodami. Jestem przekonana, że te osiągnięcia są dopiero rozgrzewką dla przedstawicieli naszej branży i że możemy osiągnąć jeszcze więcej! Właśnie dlatego zaczynamy projekt – Strat w gamedev! Zapraszamy wszystkich, którzy chcą spróbować swoich sił w tworzeniu gier do zgłaszania się i wzięcia udziału w warsztatach organizowanych przez Centrum Rozwoju Przemysłów Kreatywnych. Z niecierpliwością czekam na spotkanie z najlepszymi z Was podczas ostatnich warsztatów.” – Justyna Orłowska, Pełnomocnik Prezesa Rady Ministrów ds. GovTech oraz Pełnomocnik Ministra Edukacji i Nauki ds. Transformacji Cyfrowej

Start w gamedev jest projektem dedykowanym zarówno młodym osobom, które dopiero planują swoją karierę zawodową, jak tym, którzy mają już pewien bagaż doświadczeń zawodowych, a jednocześnie planują zmianę branży. Jedynym kryterium kwalifikacji do udziału w projekcie będzie poziom motywacji kandydata. Nie są wymagane zaświadczenia o odbyciu innych kursów lub szkoleń w podobnym zakresie tematycznym.

„Polski sektor gier wideo rozwija się niezwykle dynamicznie, wykazując olbrzymie zapotrzebowanie na nowych, utalentowanych deweloperów. Przekłada się to na rosnącą popularność edukacji kierunkowej, w której Centrum Rozwoju Przemysłów Kreatywnych upatruje ważny obszar swojej działalności. Jestem przekonany, że program «Start w gamedev» pomoże ambitnym osobom znaleźć swoje miejsce na rynku pracy i stworzyć kolejne polskie gry, które zyskają uznanie na arenie międzynarodowej.” – Mikołaj Turowski, p.o. dyrektora Centrum Rozwoju Przemysłów Kreatywnych

Start w gamedev to projekt trójetapowy. W Częstochowie, Kłobucku i Lublinie wydarzenie rozpocznie się od konferencji, podczas której prelegenci przedstawią najważniejsze informacje dotyczące potencjalnej przyszłości związanej branżą gier wideo, ścieżkami kariery twórców gier i pierwszymi krokami w gamedevie. Drugi etap dla zakwalifikowanych uczestników to cztery weekendowe zjazdy szkoleniowe (29-30 października, 5-6 listopada, 12-13 listopada, 19-20 listopada; łącznie 64 godziny szkoleń), w trakcie których będzie można zgłębić tajniki pracy w gamedevie. Ostatni etap to warsztaty dla wyselekcjonowanej grupy uczestników. Zapisu do Startu w gamedev wystartowały już na oficjalnej stronie projektu. Zgłoszenia przyjmowane są do 25 października 2022 r.

PS Czy wspomnieliśmy już, że udział w projekcie Start w gamedev jest bezpłatny?