Długo musieliśmy czekać na kolejną grę z uniwersum Żołnierzy kosmosu, a przecież świat ten aż prosi się o ciekawą strategię. RTS studia Slitherine, obiecujący nam wyzywającą rozgrywkę taktyczną, właśnie wylądował na Steamie.

Co ciekawe – w zalewie gier wieloosobowych – Terran Command stawia na kampanię solową, zbudowaną na kanwie książkowej i filmowej sagi. Przejmiemy dowództwo nad tytułowa kawalerią, prowadząc wojnę z hordami pajęczaków i próbując odnaleźć równowagę pomiędzy siłą liczebności oraz taktyczną przewagą, po to, by zapewnić ludzkości dominację w galaktyce. Do dyspozycji dostaniemy armie, bazy (do rozbudowy). Podczas zabawy czekają na nas spotkania z wyjątkowymi postaciami i wizyty w ciekawych lokalizacjach. W mechanikę walki wpleciono rozróżnienie pomiędzy liniami prowadzenia ognia, a liniami widoczności przeciwnika, co ma istotny wpływ na walkę w terenie pełnym wzniesień i dolin. Możemy liczyć na duży wybór jednostek, broni oraz zdolności specjalnych.

„Praca nad Starship Troopers: Terran Command była jak przejażdżka kolejką górską. Kiedy ogłosiliśmy projekt, byliśmy przytłoczeni opiniami i oczekiwaniami graczy i prawie musieliśmy wrócić do deski kreślarskiej i głównych aspektów gry. Po ponad czterech latach ciężkiej pracy możemy śmiało powiedzieć, że wypuszczamy grę o doświadczeniach wiernych IP, jednocześnie nadając nowoczesny akcent niektórym z najbardziej uznanych mechanik RTS.” – Marco Minoli, dyrektor ds. marketingu w Slitherine