W Starmancerze skupimy się na budowaniu i zarządzaniu stacją kosmiczną. Po tym jak na planecie Ziemia doszło do katastrofy, ludzkość podjęła decyzję o zapoczątkowaniu inicjatywy o nazwie Starmancer. Czy przedstawicielom naszego gatunku uda się znaleźć schronienie pośród gwiazd?

Temat okazuje się być bardzo ciekawy, ponieważ cały proces ratowania ludzkości jest bardziej nietypowy niż mogłoby się wydawać. Ludzie przesłali swoją świadomość do cyfrowego banku, którym zarządza sztuczna inteligencja. To my, gracze, wcielimy się w rolę wspomnianej SI, a następnie będziemy zarządzać całą stacją kosmiczną. Musimy zadbać o potrzeby jej mieszkańców i zbudować moduły niezbędne do tego, żeby wszyscy byli najedzeni, szczęśliwi i spełnieni. Leczenie chorób, zajmowanie się ranami, dbałość o odpowiednią temperaturę pomieszczeń, uzdatnianie drogocennej wody, zapewnianie ochrony przed kosmitami i wiele, wiele innych obowiązków, spocznie tylko i wyłącznie na barkach graczy. Jeżeli natomiast dla kogoś nie brzmi to jak dobra zabawa, to na szczęście można podjąć decyzję o tym, żeby być złą sztuczną inteligencją. Przecież nikt nas nie zmusi do usługiwania kolonistom, prawda? Poza tym, nawet jeżeli coś pójdzie nie tak i będą ofiary śmiertelne, to Starmancer dosłownie umożliwia hodowanie ludzi w inkubatorach.

Premiera gry została przewidziana na 5 sierpnia 2021 roku. Więcej informacji na temat Starmancer znajduje się na oficjalnej stronie Steam.