Nadchodzące sieciowe MMO pokazuje rozbudowany system zniszczeń – statków i personelu.

Frozenbyte zaprezentowało dwa nowe materiały ze Starbase – nadchodzącego verteksowego/vokselowego MMO, w którym będziemy zbierać zasoby, budować okręty i eksplorować kosmos. Jak się okazuje, twórcy przygotowali całkiem sporo zniszczenia, które omówiono ze szczegółami w filmikach. Pierwszy z nich skupia się na piechocie, którą możemy malowniczo okaleczać strzałami, sprawiając, że wrogowie będą pełzać nieporadnie po ziemi. Mamy też przegląd broni dla piechurów, która prezentuje się całkiem interesująco.

Drugi z materiałów wydaje się tym ciekawszym, pokazuje bowiem jak bardzo podatne na zniszczenie (i możliwe do odbudowy) są nasze statki – Frozenbyte pokazuje tu rezultaty kolizji, sam proces naprawy okrętów ze skradzionego od innych graczy złomu, a nawet budowanie i modyfikację broni, które złożone są z wymiennych, konfigurowalnych modułów. Statki będą mogły się też oczywiście taranować w kosmosie, a twórcy postanowili pokazać co się stanie, jeśli postanowimy spowodować kolizję jako mniejsza z dwóch jednostek.

Starbase ma wkroczyć do Wczesnego Dostępu jeszcze w tym roku, rzucając nas w bardzo zniszczalny świat. Znajdziecie ją tutaj.