Wstępna zapowiedź odświeżonej wersji jednej z najważniejszych gier w uniwersum Gwiezdnych Wojen stanowiła wymowną odpowiedź na prośby wielu fanów, którzy chcieliby ograć ten nieco przestarzały już tytuł w nowej oprawie. Niestety, ale być może radość była nieco przedwczesna.

Jak podał Bloomberg, na przełomie czerwca i lipca Aspyr MEdia miało zostać zaprezentowane wstępne demo remake’u Star Wars: Knights of the Old Republic. Zarówno przedstawiciele Sony, jak i Lucasfilmu byli podobno bardzo niezadowoleni z efektów dotychczasowych prac. Na tyle, że dyrektor artystyczny Brad Prince i dyrektor Jason Minor zostali zwolnieni. Nie poznano dokładnych szczegółów, aczkolwiek drugi z deweloperów zasugerował w mediach społecznościowych, że się tego nie spodziewał. Tak czy inaczej uznano, że wydane dotychczas pieniądze są niewspółmierne do efektów – Aspyr miało na początku prac wspominać o premierze w końcówce 2022 roku. Obecnie bardziej realistycznym terminem byłby… 2025 rok.

Przyszłość projektu jest zatem niezwykle mglista i można powiedzieć, że premiera została przesunięta na czas nieokreślony. Na razie w ramach wsparcia zatrudniono Saber Interactive, a według Bloomberg część pracowników z Aspyr ma obawiać się, że na dłuższą metę przejmą od nich projekt.