Oto miła niespodzianka dla wszystkim fanom serii Dragon Quest i przy okazji zapowiedź nowinek wprost od Square Enix, wśród których najważniejsze są informacje o Dragon Quest XII: The Flames of Fate, a także o Dragon Quest III HD-2D Remake.

Zacznijmy od najnowszej odsłony serii, czyli Dragon Quest XII: The Flames of Fate, który właśnie został oficjalnie zapowiedziany. Yuji Horii (Game Designer) zdradził, że wszystko nabierze znacznie mroczniejszego tonu, a gracze będą musieli podejmować trudne decyzje, które nie pozostaną bez znaczenia dla dalszych losów ich postaci. Fani Dragon Questa wciąż będą mieć poczucie, że grają w dobrze im znaną serię i tym samym kojarzą wiele mechanik, ale na pewno odkryją również kilka nowości, które zostaną wprowadzone między innymi w systemie walki. Twórcy wyjaśnili, że Dragon Quest XII: The Flames of Fate zostanie wydane na całym świecie w tym samym czasie. Premiera oraz platformy na jakie ma trafić gra, nie zostały jeszcze podane.

Kolejną niezwykle ważną zapowiedzią jest to, że w ręce fanów serii trafi również Dragon Quest III HD-2D Remake, zrealizowany na silniku dobrze ocenianego Octapath Travelera. Nie podano jeszcze daty premiery, ale podobnie jak w przypadku zapowiedzianego Dragon Quest XII: The Flames of Fate, ten remake także zostanie wydany na całym świecie w tym samym czasie. Podkreślanie tej informacji jest istotne z tego względu, że seria z reguły pojawiała się najpierw na rynku Japońskim.