Wygląda na to, że prawdopodobnie podzielona na kawałki i z pewnością  odnowiona wersja oryginalnej „siódemki” jest coraz bliżej premiery… i ma ponoć zapełnić dwa dyski Blu-ray!

Square Enix przestało zadowalać nas skrawkami rozgrywki i mglistymi zapowiedziami remake’u Final Fantasy VII – na otwarciu swojej konferencji podczas targów E3 zaoferowało nam aż ośmiominutowy wgląd w to, jak w praktyce wygląda zabawa w odnowionej „siódemce”. Najważniejszą rzeczą, jaką zobaczyliśmy jest rezygnacja z turowej rozgrywki – nowe FF VII jest RPG akcji, gdzie dynamicznie atakujemy i blokujemy, powoli zapełniając swoje wskaźniki ATB, które pozwalają na używanie specjalnych umiejętności i bardziej złożonych trików.

Co ważne, gracz nie będzie kontrolować tylko Clouda – będziemy mogli przełączać się między wszystkimi biorącymi udział w walce postaciami, a ta, którą kontrolujemy będzie szybciej zapełniać swój wskaźnik ATB z każdym strzałem. Zamrożenie akcji, jakie produkuje każdorazowe użycie specjalnych zdolności tworzy też całkiem widowiskowe scenki, których oglądanie powinno sprawić sporo frajdy. Choć pierwsze demo rozgrywki prezentowało jako grywalnych jedynie Clouda i Baretta podczas ich pierwszej kooperacji i przeprowadzanego wspólnie zamachu bombowego (gdzie oglądamy między innymi podzieloną na fazy walkę z robo-skorpionem), największe wrażenie na fanach zrobiło chyba pojawienie się Tify i Sephirotha, których pokazano w drugim, zbudowanym z urywanych scenek zwiastunie gry.

Znamy już datę premiery gry – ukaże się ona 3 marca 2020 – jednak nie mamy pewności, czy będzie ona podzielona ostatecznie na kawałki, czy nie. Square Enix kilkukrotnie uprzedzało, że gra jest tak duża, że podzielona zostanie na epizody, jednak podczas najnowszej zapowiedzi nic takiego się nie zdarzyło. Ciężko orzec, czy ostatecznie produkt, jaki obiecano nam na marzec przyszłego roku jest kompletny czy dalej ma zostać podzielony, szczególnie, że podczas konferencji padło hasło, iż sam epizod z Midgarze ma rozmiar pełnoprawnej gry. Więcej szczegółów powinniśmy poznać wkrótce.