Nieustraszeni bojownicy wyruszają na podbój PC ze strzelaniną 2D stworzoną przez brazylijskie studia Loomiarts i Fehorama Films. Do przewalczenia jedenaście poziomów i setki przybyszy z kosmosu, którym trzeba pokazać gdzie mają zaparkować swoje latające spodki.

Rozgrywka w Squad 51 została wystylizowana na czarno-biały film, w którym to wspomożemy porucznika Kaya oraz załogę Squadronu 51 w walce z Vega Corporation (to grupa kosmitów, których mroczne występki zmusiły ludzi do buntu). Przewodzący obcym bezlitosny przywódca, Dyrektor Zarog, narzucał ziemianom swoją drapieżną politykę, a Squadron 51 wznosi się, by powstrzymać złowrogą korporację.

W grze przyjdzie nam zmierzyć się z coraz silniejszymi falami przeciwników oraz ich bossami, przeskakując pomiędzy czterema niepowtarzalnymi maszynami. Boje będziemy prowadzić przez rozległe lasy i zniszczone miasta, wszędzie będzie roić się od latających spodków. W rozgrywce możemy uczestniczyć drużynowo (w dwie osoby). Gra Squad 51 vs. The Flying Saucers debiutowała 21 września 2022 r., więc obrońcom Ziemi sugerujemy wyprawę po tego monochromatycznego shmupa (jest demo do wypróbowania). Na konsolową edycje trzeba będzie poczekać.