Z inspiracji uniwersum Marvela i pracy wydawcy Story House Egmont już 19 stycznia 2022 roku ujrzymy na półkach salonów prasowych i księgarń Spideya i jego Super-Kumpli – opowieści graficzne zbudowane na kanwie serialu animowanego z uniwersum Marvela.

Tym samym najmłodsza grupa fanów superbohaterów (spod znaku Marvela) otrzyma kwartalnik, skierowany do dzieci powyżej piątego roku życia. 32 barwne strony z szalonymi przygodami Petera Parkera (Spideya), Gwen Stacy (GhostSpidera) oraz Milesa Moralesa (Spina).

Prezentowane historie mają uczyć dzieciaki o istocie przyjaźni i pracy zespołowej oraz szacunku dla odmienności. W każdym numerze magazynu na czytelnicy czekają również specjalnie opracowane zadania wspomagające rozwój małych superbohaterów. Spidey i jego drużyna pomogą dzieciakom zdobyć nowe umiejętności, przećwiczyć rozpoznawanie liczb, liter i kolorów, a także budować właściwe relacje z innymi. Do każdego numeru czasopisma będzie dołączany plakat oraz prezent-zabawka.

Spidey i Super-Kumple

Liczba stron: 32

Format: 208×278 mm

Cena: 12,99 zł

Grupa docelowa: 5+ lat

Częstotliwość: kwartalnik

W pierwszym numerze magazynu najmłodsi wraz z rodzicami poznają ekipę Spideya i przeczytają komiks zatytułowany Niesamowici przyjaciele. Redakcja przygotowała sporo zagadek i łamigłówek, oraz ciekawostek na temat szybko poruszających się zwierząt. Na fanów gimnastyki czeka trening Moc ruchów Spidey, a dla miłośników i miłośniczek prac plastycznych przygotowano sekcję Zręczne palce, w której znalazły się kolorowanki oraz dział poświęcony rozwijaniu kreatywności – z maskami do samodzielnego wykonania. Do numeru 1/2022 dołączony jest superprezent dla małych superbohaterów – szybkiego Spidey z naklejkami.