Hexagon Sphere Games wraz z Assemble Entertainment szykują dla wielbicieli strategii ekonomicznych oraz city builderów ciekawą propozycję – osadzoną w postapokaliptycznej przyszłości grę o budowaniu latających miast.

Zadaniem graczy będzie zarządzanie zasobami pierwszego latającego miasta na Ziemi, zamieszkałego przez ostatnich ludzi żyjących planecie. Mikstura strategii ekonomicznej, symulacji i przetrwania ma nam zaoferować kilka wciągających scenariuszy rozgrywki, w których ma się rozumieć skupimy swoje wysiłki na rozbudowie miasta. W tle fabularnym usłyszymy opowieść o niedalekiej przyszłości, w której asteroid uderza w Księżyc, a jego szczątki opadające na Ziemie sprawiają, że ekosystem planety załamuje się, czyniąc kolebkę ludzkości niezdatną do zamieszkania. Desperacka próba przetrwania wiąże się z odkryta niedawno technologią antygrawitacyjną – w ten sposób szczątki cywilizacji unoszą w powietrze latające miasta – będące szansą na dalsze życie. W roli dowódcy będziemy dbać o odbudowę, restrukturyzację i ochronę pozostałości po cywilizacji w środowisko, które niekoniecznie jest idealne dla przetrwania. Podstawowym orężem są urządzenia antygrawitacyjne, wykorzystywane do utrzymywania miast w górnych warstwach atmosfery i pozbywania się zagrożeń. Będą trudne wybory i ich konsekwencje, czasami będzie trzeba postawić wszystko na jednej szali, by przetrwać.

W grze dysponujemy 30 typami budynków. Musimy umiejętnie zarządzać zasobami i infrastrukturą, która podtrzymują urządzenia antygrawitacyjne – tym ostatnim musimy zapewnić stała dostawę energii. Drony i technologie zwiadowcze ostrzegą nas o potencjalnych zagrożeniach, a nowe, odkrywane środowiska będą okazją do zdobycia zasobów. Inne atrakcje, których los nie będę szczędził lewitującym nomadom obejmują: burze geomagnetyczne, uderzenia asteroid i zetknięcia z toksycznymi chmurami. Oczywiście w tym całym zamieszaniu nie możemy zapominać o nadrzędnym celu zabawy – dobrobycie ocalonych ludzi. Lewitujący koloniści mają swoje potrzeby – od jedzenia, po opiekę zdrowotną i schronienia.

Sphere – Flying Cities zadebiutuje na Steamie w ramach wczesnego dostępu jeszcze w tym roku.