Uniwersum SpellForce jest niezwykłe z wielu powodów – fabularnych, wizualnych, intrygujących zwrotów akcji. Jednak jest jeden poważny powód, dla którego warto sięgnąć po grę studia Grimlore Games – bardzo ciekawe połączenie mechaniki RPG z RTS-em.

Najnowszy, przedpremierowy zwiastun filmowy SpellForce III Reforced nie tylko zachęca do sięgnięcia po ten tytuł, ale też dokładnie objaśnią mechaniki gry oraz jej tryby.

SpellForce III Reforced równolegle rusza na podbój ekranów konsol PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series S oraz X w sugerowanej cenie 179,99 złotych (wersje pudełkowe i cyfrowe). Poza podstawową grą, w sprzedaży od razu pojawią się rozszerzenia Soul Harvest i Fallen God (do kupienia osobno, w wersjach cyfrowych). Rozgrywka toczy się w roku 518, po brutalnym stłumieniu przez Koronę rebelii zwanej Wojną Magów. Jednak zwycięstwo zostało okupione migracją i anarchią, na dodatek ziemie pustoszy choroba zwana krwawą gorączką. Podstawowa kampania dla jednego gracza to ok. 20 godzin w realiach dark fantasy, wiele czasu poświęconego na budowanie własnych armii, ogromne kampanie, wielkie bitwy, wszystko w otoczce bogatego uniwersum pełnego tajemnic i trzech frakcji, którym możemy sprzyjać.