Przez wiele stuleci starożytny zakon czarodziejów trzymał w ryzach niebezpieczne i tajemnicze właściwości magii. Niestety, po pojawieniu się łamacza zaklęć, spokojny dotąd świat zmienił się w uniwersum zamieszkiwane przez groźne stworzenia z legend.

Jako jedna z nielicznych osób posiadająca magiczne zdolności zostajemy wezwani, by pozbyć się zepsutych mrocznych stworzeń, które opanowały królestwo Spellbearers. Strzelanka typu twin stick, tworzona przez Whim Independent Studios, zabierze graczy w podróż przez ponure lochy wypełnione śmiercionośnymi pułapkami, niebezpiecznymi potworami oraz rozmaitymi sekretami. Stoczymy zacięte boje z przebiegłymi kreaturami czającymi się w ciemnościach, opanujemy czarodziejskie zaklęcia i odkryjemy sekrety tajemnego świata. Będziemy napawać się emocjonującą przygodą w trybie dla jednego gracza, współtowarzyszyć znajomym w trybie kooperacji, ścigać się z czasem i zdobywać najlepsze wyniki w próbach czasowych, a także mierzyć się ze wszystkimi bossami uniwersum Spellbearers w rozgrywkach Boss Run.

Spellbearers ma ukazać się w czwartym kwartale 2021 roku na komputerach PC (Steam). Twórcy – Whim Independent Studios – planują również wydanie gry na konsolach Xbox One oraz Xbox Series X i S.