Oczywiście mamy na myśli możliwość jednoczesnej rozgrywki dla czterech graczy i pewnie w dzisiejszych czasach nie byłoby to szczególnie zaskakujące, gdyby nie fakt, ze za sterami tych sportowych rozgrywek stoi ZX Spectrum 128K.

Autorzy Speccy Soccer (Voxel Tower) obiecują nam „prawdopodobnie najbardziej kompletny symulator piłki nożnej dla Twojego ZX Spectrum 128K”, co może być twierdzeniem prawdziwym i nie przemawia z tym tylko logotyp gry wystylizowany na Sensible Soccera. Nasze piłkarskie emocje ma zapewnić soczyście zielona murawa i wyraźnie odróżniający się od niej gracze (w czarnych barwach). Do tego podania, woleje i strzały w stronę bramki, której pilnuje solidnie wytrenowany przez SI obrońca… (łącznie trzy poziomy umiejętności). W składach dostępnych w grze uwzględniono 120 prawdziwych drużyn, w rozgrywce są faule, rzuty z auty, drybling i wślizgi, główki, żółte i czerwone kartki, ranni piłkarze, kary i wszechobecni sędziowie.

Uwzględniono także trafienia w słupki i poprzeczki. Ruch piłki ma być realistycznym odwzorowaniem rzeczywistych zachowań (zgodnych z fizyką) i to na pięciu typach pól (zwykłych, suchych, mokrych, błotnistych i ośnieżonych), a dla wizualnej atrakcji dodano powtórki. W rozgrywce może uczestniczyć do 4 graczy (na klawiaturze i joystickach w standardach Kempston lub Sinclair). Gra zadziała także na klonach ZX Spectrum Next i N-Go w trybie 128K.

PS Voxel Tower ma również coś piłkarskiego dla posiadaczy Amstrada CPC.