Obwarzanek zasiedlony przez imprezowiczów – a wszystko połyskujące barwami jak w filmie SF z lat 70. Już 26 marca będziemy mogli wczuć się w rolę zarządcy stacji kosmicznej na PC (Windows, Linux, Mac), Xboksie One, Xboksie Series X/S, PlayStation 4 oraz PlayStation 5. Na wersję dla Switcha będzie trzeba jeszcze trochę poczekać.

Gracz będzie miał wsparcie w postaci nieco złośliwej i leniwej SI, a jego zadaniem będzie wypełnienie trzech zróżnicowanych pokładów stacji kosmicznej technologią, która zapewni rozrywkę kosmicznym turystom. W Spacebase Startopia mogą grać nawet 4 osoby jednocześnie w trybie kooperacji lub konkurując ze sobą. W trybie dla wielu graczy aż do 4 osób może pracować wspólnie nad poprawieniem atrakcyjności kosmicznych imprez, lub konkurować i wyniszczać się nawzajem galaktycznym sabotażem. Dziś (czwartek, 28.01.2021 r.) o godzinie 19:00 na kanale Kalypso_live możemy obejrzeć pokaz działania stacji kosmicznej poprowadzony przez Patricka Leuschnera.

Symulator ekonomiczny da nam szansę sprawdzić się w roli budowniczego, który skupia się na rozwijaniu rozrywkowego imperium. Całość ma skrzyć się od turystów i dowcipów. W Spacebase Startopia przewidziano kampanię dla jednego gracza, potyczki w czasie rzeczywistym oraz tryb współpracy. Łącznie do zarządzania trzy pokłady (Fun Deck, Sub Deck i Bio Deck) oraz osiem ras kosmitów do zabawienia plus obrona przed najeźdźcami… i VAL do tego, czyli ta cała robocica-narratorka z jej komentarzami…