Gra studia Longterm Games ukaże się w okrągłą, 65. rocznicę wysłania pierwszego psa w przestrzeń kosmiczną – 3 listopada 2022 r. (na PC i Switchu).

Tym samym będzie to swoisty hołd dla czworonogich pionierów, których dalsze losy nie zawsze bywały równie pozytywne, jak w niektórych bajkach. Dla przypomnienia Space Tail: Every Journey Leads Home będzie platormówką 2.5D wypełnioną akcją i łamigłówkami. W grze poprowadzimy cztery nogi Bei, zagubionej w kosmosie suczki-astronautki, która próbuje wrócić do domu. Podczas rozgrywki poznamy obce gatunki, spróbujemy się z nimi jakoś dogadać, zdobyć przyjaciół lub poirytować kosmitów. Atutem Bei będą też jej psie zmysły, które wspomogą suczkę w obwąchiwaniu i przeszukiwaniu otoczenia.

„Równo 65 lat przed premierą Space Tail pierwszy pies, Łajka, wyruszyła w kosmos, umożliwiając w ten sposób ludziom eksplorację przestrzeni poza ziemską atmosferą. Ekipę Longterm Games tworzą «psiarze», dlatego wszyscy przyłożyliśmy szczególną wagę, aby protagonistka tytułu była zwykłym psem, a nie superbohaterem w psiej skórze. Widać to również w mechanice gry – Bea może wykorzystywać swoje zmysły: węchu, smaku, wzroku i słuchu w celu rozwiązywania zagadek, a także robić pocieszne psie rzeczy, za które wszyscy uwielbiamy naszych czworonogów – turlać się, szczekać na przedmioty, kopać lub łapać własny ogon.” – Albert Rokicki, prezes Longterm Games